У Міністерстві оборони України розпочалася часткова “демілітаризація” відомства, тож цивільним дозволять займати окремі посади, де не потрібна військова компетенція.
Про це в інтерв’ю виданню АрміяInform заявив очільник Міноборони України Олексій Резніков.
“В Міноборони вже розпочалася поступова “демілітаризація” посад. Військові посади збережуться лише там, де вони дійсно необхідні, де потрібні військові компетенції. Системне рішення – ухвалення закону, який завершить розподіл повноважень і встановить чітку вертикаль управління”, – заявив урядовець.
Україні не потрібні солдати США та Канади на війні, але треба зброя – Резніков
За його словами відповідний законопроєкт вже готовий і невдовзі буде запропонований на розгляд парламенту.
Резніков переконує, що у моделі, яку хочуть створити в Україні у процесі євроатлантичної інтеграції, ефективна робота можлива, якщо поєднуються цивільні та військові компетенції. Він підкреслив, що немає жодного сенсу в паралельному існуванні двох управлінських структур, які складаються з військових, адже ці структури будуть дублювати функції і постійно з’ясовувати, хто з генералів головніший.
Передбачається, що наступним кроком після демілітаризації буде затвердження нової структури міністерства. Вона міститиме три ключові компоненти:
– чіткий розподіл підрозділів на ті, що виробляють політики, і ті, що імплементують.
– виокремлення функцій, які надзвичайно важливі для функціонування сектору оборони, але зараз розпорошені. Буде виділено в окрему функцію управління людським потенціалом.
– впровадження управлінських практик. На старті йдеться про створення 5 між структурних комітетів, які дозволять залучати фахівців, потрібних для вирішення тих чи інших завдань.
“Головнокомандувач” та війна: як змінились армія та спецслужби за 2,5 роки президентства Зеленського
Нагадаємо, раніше західні ЗМІ повідомили про підготовку Кремлем наступу на декількох фронтах у січні-лютому 2022 року із залученням до 175 тисяч військових.
Як відомо, у разі нового військового вторгнення в Україну Вашингтон застосує проти Кремля низку жорстких санкційних заходів, від яких Білий дім досі утримувався.
Зазначимо, працівники західних спецслужб мають у своєму розпорядженні дані, які свідчать про “високу ймовірність” нового російського вторгнення в Україну та дестабілізації ситуації біля кордону.
Водночас посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен заявила, що уразі прямої агресії на Україну, Росія зазнає величезних втрат. На сьогодні українські війська набагато сильніші, аніж у 2014 році.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post “Демілітаризація” Міноборони: цивільним дозволять обіймати посади у міністерстві appeared first on Прямий.
Схожі новини
У Києві відновила роботу станція “Лук’янівська” після російської атаки
ССО атакували нафтобазу у Калузькій області: вона є логістичним центром окупантів
Росіяни атакували Запоріжжя: кількість поранених зросла до 10