Найбільший виклик, з яким зіткнуться українські військові при використанні американських танків M1 Abrams, це їхнє технічне обслуговування. Крім того, ця бойова машина може бути вразлива до сучасних російських дронів та безпілотників. Натомість Abrams забезпечує екіпажу найбільший рівень захисту й значно перевищує російські танки за дальністю виявлення й ураження цілі.
Про це йдеться у матеріалі видання Business Insider.
За словами двох колишніх офіцерів армії США, які мають безпосередній досвід роботи на “Абрамсах”, це може бути найкращий танк, який Україна отримала у цій війні, і він може похвалитися успішним досвідом знищення радянської бронетехніки, захищаючи при цьому свій екіпаж з чотирьох осіб.
“Він може робити й інші речі, але він створений для знищення танків”, – сказав експерт Hudson Institute Роберт Грінуей, який проходив службу в армії на Abrams.
M1A1 Abrams активно використовувався у війні в Перській затоці на початку 1990-х років і довів, що він здатен перемогти іракські танки радянських часів – Т-72, схожі в деяких аспектах на ті, що використовуються російською армією в Україні. Зараз на озброєнні армії США стоїть M1A2, але це не означає, що M1A1 не може впоратися з поставленою задачею.
“Це безмежно краща система. А1 може бути старою в тому сенсі, що вона вже давно стоїть на нашому озброєнні, але вона набагато краща за все, що є у росіян” – підкреслив Грінуей
Як зазначив заступник директора RAND’s Arroyo Center Джин Джентайл, між “Абрамсами” і “Леопардами” і “Челленджерами” є “переважно мінімальні”, але не незначні відмінності, але розрив у можливостях між “Абрамсами” і російськими танками вважається суттєвим.
“Навіть російський Т-90М поступається будь-якому з цих трьох західних танків”, – констатував Джентайл, який також є відставним офіцером армії США з багаторічним досвідом роботи на “Абрамсах”.
За його словами, російські танки легші й тому більш вразливі, а їхня оптика та системи управління вогнем на значно гірші, ніж у “Абрамса”, “Леопарда” чи “Челленджера”.
США можуть передати Україні ще 30 танків Abrams – ЗМІ
Танки американського виробництва також мають набагато міцнішу броню, ніж російські. Під час війни в Перській затоці американська армія зафіксувала численні приклади того, як ворожий вогонь відбивався від танків, які витримували численні влучання і при цьому продовжували завдавати шкоди.
Броня, часто посилена вибуховою реактивною бронею, має свою ціну. “Абрамс” надзвичайно важкий у порівнянні з російським танком, який важить близько 48 тонн. “Але ця вага забезпечує хороший захист для екіпажу”, – вказує Джентайл.
Під час війни в Перській затоці M1A1 Abrams швидко завоював репутацію як оборонного, так і наступального засобу на полі бою, а екіпажі високо оцінили його надійність, позитивно відгукуючись про 120-мм гладкоствольну гармату L/44 M256 та систему управління вогнем.
“Абрамс” (як А1, так і А2) був побудований з прицілом на те, що нам доведеться знищити набагато більше російських танків. Ми ніколи не збиралися виробляти стільки танків, скільки росіяни. Ми лише збиралися виготовити один, здатний підбити кілька російських танків і вижити в цьому процесі”, – розповів Грінуей.
Свідчення учасників війни в Перській затоці свідчать, що до кінця цього конфлікту було втрачено лише дев’ять M1A1, і жоден з них не був результатом дій противника. Два були навмисно підірвані, щоб запобігти захопленню ворогом, а інші сім були пошкоджені дружнім вогнем – проблема виникла через те, що танки могли вражати цілі на великих відстанях, що ускладнювало розрізнення своїх і чужих.
Проте, за умови правильного використання, така велика дальність ураження є такою ж важливою, як і інші можливості “Абрамсів”. “Жоден інший основний бойовий танк, а тим більше російські основні бойові танки, не може скласти конкуренції “Абрамсу”, – наголосив Грінуей.
Інший колишній офіцер армії США, що під час війни в Перській затоці “Абрамс” швидко ухилявся від дій противника, скануючи й атакуючи цілі. А коли він атакував, то знищував ворога, причому основна частина убивчої сили танка походить від снарядів зі збідненим ураном, які, за заявами США і Великобританії, надсилаються в Україну.
Хоча “Абрамс” є безперечно міцним і потужним основним бойовим танком – і його можна зупинити. Він потенційно вразливий до тих самих загроз, які вивели з ладу деякі з нових українських “Леопардів” і “Челленджерів” за останні місяці, таких як протитанкові міни, ракети, артилерія і безпілотники.
“Він розроблений, щоб протистояти цим загрозам, – сказав Грінуей про ці конкретні загрози, – але є межі, і тому, як і всі броньовані машини, міни можуть бути проблематичними, якщо їх не знешкоджувати. І “Абрамс” не є винятком”. Але він додав, що важка броня “Абрамсів” “як для танків, це найкращий захист, який тільки може бути забезпечений”.
В Україну прибула перша партія американських танків Abrams
Однак найбільшим викликом для українців, ймовірно, буде широка логістична підтримка, якої він потребує, зокрема, технічне обслуговування. У “Абрамсах” використовується газотурбінний двигун Honeywell AGT1500, який споживає набагато більше пального, ніж дизельний двигун, і є складним в обслуговуванні.
“Справжнім ризиком буде підтримання оперативної готовності, тому що це така складна система, яка вимагає значного логістичного навантаження. Це виклик для нас. Це, безумовно, буде викликом і для них”, – попередив Грінуей.
Для того, щоб підтримувати “Абрамси” в робочому стані та в бою, США й Україна повинні підтримувати регулярну співпрацю з метою забезпечення танків додатковими запчастинами й підтримкою.
Минулого тижня помічник міністра армії США з питань закупівель, логістики й технологій Дуглас Р. Буш, заявив, що Україна отримує разом з танками велику кількість запчастин.
“Я думаю, що оскільки у нас було трохи більше часу для цього, ми створили набагато повнішу структуру технічного обслуговування, яку передаємо українцям, і змогли провести більше тренувань з технічного обслуговування машини разом з українцями. Це дуже багато”, – сказав Буш, пояснивши, що танк можна обслуговувати за допомогою телеобслуговування, але це “зовсім інший рівень складності” порівняно з бронемашинами, наданими США, такими як “Бредлі”.
У Польщі відкриють центр обслуговування танків Abrams
Але навіть попри всі потенційні труднощі, M1 Abrams пропонує Україні величезний приріст можливостей, забезпечуючи мобільність, вогневу міць і певний шоковий фактор.
“Найбільшим викликом буде технічне обслуговування. Це дуже складна система, як і всі наші складні збройні платформи, і вона вимагає інтенсивного обслуговування. Але якщо ви подбаєте про неї, вона легко зможе змінити ситуацію на полі бою”, – підсумував Грінуей.
Раніше в Україну прибула перша партія американських танків Abrams.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post “Це справжній виклик”: у США назвали основну проблему використання танків M1 Abrams в Україні appeared first on Прямий.
Схожі новини
ЗСУ ліквідували 1170 окупантів, 49 артсистем та два засоби ППО
Росія обстріляла Кривий Ріг балістикою та дронами: поранено підлітка
16 липня – День проголошення Декларації про державний суверенітет України