Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав США надати військову допомогу Україні якомога швидше, наголосивши на тому, що підтримка інших союзників Альянсу вже перевищує американську.
Про це він заявив на Мюнхенській конференції з безпеки.
“Звичайно, Сполучені Штати зробили багато, зокрема у постійній військовій підтримці України. Але зараз проблема полягає в тому, що відсутність рішення в Конгресі США означає, що потік із США зменшився. І це безпосередньо впливає на передову в Україні”, – зазначив Столтенберг.
Тому, за словами генсека Альянсу, справа не в тому, щоб ухвалити правильне рішення, а в тому, щоб ухвалити правильне рішення якомога швидше, оскільки це терміново.
“Кожен тиждень, якого ми чекаємо, означає, що вбитих на передовій в Україні буде більше. Тож не мені давати поради щодо того, як провести закон через Конгрес США. Але те, що я можу сказати, це життєво важлива і термінова необхідність для США прийняти рішення щодо пакету для України, тому що вони потребують цієї підтримки”, – наголосив Столтенберг.
Портников про скандал із невиїздом Порошенка в Мюнхен: це поганий інструмент для переконання західних партнерів
При цьому він нагадав про зобов’язання між Європою, Канадою та Сполученими Штатами. “Тепер США мають виконати те, що вони обіцяли”, – резюмував генеральний секретар НАТО.
Водночас Столтенберг визнав, що європейські члени НАТО справді недостатньо вкладають у власну оборону, але за обсягом військової допомоги Україні разом з Канадою виділили більше коштів, ніж Сполучені Штати.
Нагадаємо, 16 лютого Палата представників США вирішила піти на перерву до 28 лютого, не ухваливши законопроєкт щодо фінансової допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню. 8 лютого Верхня палата Конгресу США змогла зібрати необхідну кількість голосів для того, щоб перейти до розгляду законодавства про допомогу Україні, Ізраїлю й Тайваню в загальному розмірі 95 мільярдів доларів.
Як повідомлялось раніше, президент США Джо Байден не підпише законопроєкт Палати представників, який передбачає окрему допомогу Ізраїлю без України. Раніше спікер Палати Майк Джонсон оголосив про висунення законопроєкту про надання допомоги Ізраїлю після того, як Сенат досяг попередньої імміграційної угоди, за якою він має намір проголосувати цього тижня.
Перед цим Джонсон заявив, що не поставить на голосування представлений у Сенаті законопроєкт про безпеку кордонів на суму 118 мільярдів доларів, який також передбачає надання допомоги Україні та Ізраїлю.
Схожі новини
Соцмережа X стане платною для нових користувачів
Зеленський підписав закон про мобілізацію: документ набере чинності 16 травня
В Україні прогнозують антирекордний урожай зерна