Перевірятимуть роботу міністра у Національному агентстві із забезпечення якості вищої освіти. Старша наукова співробітниця Інституту математики НАН України та учасниця антиплагіатної ініціативи “Дисергейт” Ірина Єгорченко розповіла, яким може бути покарання у разі виявлення плагіату.
Чи покарають Лісового у разі виявлення у дисертації плагіату
За словами Єгорченко, НАЗЯВО не може накласти жодних санкцій. Після експертизи агентство має передати результати МОН, яке і очолює Лісовий. Тобто, вважає вона, виникає конфлікт інтересів.
Науковиця також зауважила, що Лісовий обіцяв у разі виявлення порушень відмовитися від наукового ступеня, але в Україні немає такої процедури.
Також вона додала: буває, що знайдений кимось текстовий збіг плагіатом не є. Це може бути самоплагіат, коли людина переписує у дисертації статтю, яку вона сама написала раніше.
Які найпоширеніші способи приховати плагіат
Таких способів безліч, уточнює Єгорченко. Від простої заміни слів до перекладу іноземних джерел. Поширеною також є заміна літер із кирилиці на аналогічні латинські, наприклад “і”, “о”, “a” чи “с”.
Сюди можна додати й популярний студентський метод, коли пробіли, поля і вільні місця на сторінці забивають літерами білого кольору – тоді виходить менший відсоток плагіату. Але, на щастя, сучасні програми вже вміють це бачити,
– каже науковиця.
Схожі новини
В Угорщині висловилися щодо надання зброї Україні
Кількість загиблих від удару балістикою по Миколаєву зросла до п’яти: у лікарні помер чоловік
“Світ сподівається на ваше лідерство”: прем’єр Японії під час виступу в Конгресі закликав США рішучіше підтримувати Україну