За даними закордонних ЗМІ, Україна має лише місяць, щоб уникнути дефолту. При цьому існує два варіанти розвитку подій, однак жоден з них не передбачає економічної катастрофи, а девальвація утримуватиметься в межах 10% на рік.
Таку думку в етері “Прямого” висловив інвестиційний банкір Сергій Фурса.
“Дефолт нескінченно далеко, так само, як і всі ці катастрофічні наслідки, якими The Economist починає лякати. Насправді всі потенційні наслідки дефолту у нас і без дефолту вже є через війну. Тому довіри інвесторів та інвестицій, поки триває війна, немає. А щодо єврооблігацій – насправді там тривають перемовини і ніякого дефолту не очікується”, – зазначив він.
За словами інвестбанкіра, існує два варіанти розвитку подій, однак жоден з них не передбачає дефолту.
“Є два варіанти. Перший – більш ймовірний, що все ж таки домовляться, і ми побачимо умови реструктуризації. А саме там зараз очікується списання десь половини боргу і пролонгація поточних боргів на 10 років. Це базовий сценарій, що таки домовляться на найвищий час. Зараз ці перемовини тривають, це не секрет. Секрет – про що там говорять, але перемовини тривають”, – каже Фурса.
“Другий варіант – якщо не зможуть домовитися, то просто продовжать ту заморозку, яка була впроваджена в 2022 році. Ідея в 2022 році була така: нічого не ясно, війна, за два роки все буде ясно, давайте заморозимо, а потім зустрінемось і вирішимо, що робити з цим боргом. Пройшло два роки – все одно нічого не ясно. Тому це ускладнює перемовини, бо є зобов’язання перед МВФ, який стоїть над переговорниками, над українськими фінансистами… Загалом жодного катастрофічного дефолту не очікується. Все абсолютно робочий процес, і жодних негативних наслідків для економіки через ці перемовини не буде”, – пояснив інвестиційний банкір.
Як саме уряд збирається уникнути дефолту Украни вже восени?
Окрім того, Сергій Фурса прокоментував бюджетну декларацію Кабміну на 2025-2026 роки, де прогнозується зростання курсу долара до понад 45 гривень, а також уповільнення економіки наступного року.
“50-60 (гривень за долар – ред.) навряд чи нас чекає. По-перше, бюджетна декларація може стати реальністю, а може не стати. Ми бачимо, що те, що написано в бюджеті, потім не відповідає дійсності. Мінфін зазвичай завищує курс долара, бо йому так приємніше і вигідніше рахувати. Мінфін завжди тисне на Нацбанк, щоб гривня була більш слабкою. Якщо буде певна девальвація, то в межах 10% на рік, – це взагалі-то ні про що особливо говорити. Це можливо, теоретично можливо, особливо під час війни, звісно, гривня може поступово послаблюватися, без різких рухів”, – резюмував Фурса.
Нагадаємо, видання The Economist повідомило, що Україна має місяць на домовленості з кредиторами щодо реструктуризації боргу та уникнути дефолту, адже протягом двох років кредитори погодилися на зупинення виплат за боргами, проте мораторій на виплати приватним іноземним власникам облігацій спливає 1 серпня.
Зазначається, що Україна відчайдушно потребує фінансової допомоги. Суми, які надають союзники, вражають, але вони надходять у вигляді зброї та цільових фондів, а не готівки. ЄС планує запропонувати трохи більше, але все одно лише 38 мільярдів доларів протягом трьох років.
Як повідомлялося, Кабінет Міністрів у бюджетній декларації на 2025-2027 роки пропонує відмовитися від підвищення мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму, від яких залежать розміри соціальних виплат. Згідно з документом, розмір мінімальної заробітної плати становитиме 8000 гривень, що забезпечить досягнутий рівень гарантії з урахуванням значного підвищення у 2024 році.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Чи можливий дефолт в Україні та яким буде курс долара: коментар Сергія Фурси appeared first on Прямий.
Схожі новини
У Курську масштабна пожежа, горить військова частина – ЗМІ
1/8 фіналу Євро-2024, Румунія – Нідерланди: де дивитися матч
“Українська бронетехніка” поставила першу партію машин “Новатор-2” з РЕБ для Нацгвардії