У Раді обговорюють передавання функціоналу мобілізаційних процесів, зокрема роздачі повісток і сповіщення населення, цивільним органам та адміністраціям. Однак це може призвести до розбалансування системи ТЦК, що негативно вплине на обороноздатність.
Про це в етері “Прямого” розповів Мирослав Гай, майор ЗСУ, керівник благодійного фонду “Мир і Ко”.
“Я взагалі проти ідеї відміни строкової служби та відміни військових комісаріатів. Тому що війна з Росією, я думаю, у нас буде надовго, навіть якщо буде якесь певне примирення. Ми маємо вчитися жити так, як це робить умовний Ізраїль, де кожен громадянин, незалежно від статі чи релігійної приналежності, проходить обов’язкову військову службу. В Ізраїлі майже неможливо потрапити на держслужбу, якщо ви не служили в армії. І після проходження такої обов’язкової служби ви ще й будете все життя рахуватися в резерві, проходячи кілька разів на рік перепідготовку своїх підрозділів”, – каже Гай.
При цьому він навів приклад Німеччини, де свого часу відмовились від комісаріатів, загального ВЛК і обов’язкової строкової служби, але досі не можуть відновити цю систему.
“І от з 2015 року вони намагаються якимось чином це відновити, але не можуть. Це пов’язано з багатьма факторами. По-перше, їм знову доводиться приймати нове законодавство щодо військової служби, строкової служби. Але найголовніша проблема, що відновити ТЦК, цю інфраструктуру, вони не можуть. Відновити цю структуру з документообігом, з архівами, з особовими справами молодих людей, які мали б проходити таку службу, систему ВЛК. Тому що розбіглися люди, розбіглися фахівці, які вміли це робити. І от з 2015 року Німеччина не має можливості це зробити чисто технічно. Я вже не кажу про законодавство”, – пояснив військовий.
Чи можуть працівники ТЦК затримувати військовозобов’язаних: відповідь нардепа
Нагадаємо, комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглядає можливість передачі функцій територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки до своїх органів. Це питання набуло актуальності через постійні скандали, пов’язані з діяльністю ТЦК.
Про це заявив заступник голови комітету Ради Єгор Чернєв в етері телемарафону, коментуючи інцидент, який трапився в Одесі між представниками ТЦК та медиками. Народна обранець також повідомив, що у профільному комітеті наразі опрацьовують варіанти запобігання таким ситуаціям у майбутньому.
Як повідомляв “Прямий”, у центрі Києві чоловік напав одного зі співробітників територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Нападником виявився колишній військовий, який самовільно залишив військову частину.
Окрім того, у Чернівцях цивільний чоловік напав та вдарив працівника центру комплектування. Військовий вдарив у відповідь.
Раніше повідомлялося, що у місті Звягель на Житомирщині чоловік помер у лікарні після того, як йому стало зле у приміщенні місцевого військкомату.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Чому не варто скорочувати повноваження ТЦК: коментар майора ЗСУ Мирослава Гая appeared first on Прямий.
Схожі новини
Україна та Японія підписали двосторонню безпекову угоду на 10 років: що вона передбачає
Скільки коштує квадрат нового житла в різних районах Києва
Автотранспортним підприємствам дозволили бронювати працівників