fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Чіткий план, а на струс повітря: як вберегти країну в сучасних реаліях

Джерело: Facebook-сторінка автора
Україна потребує чіткого плану дій, а не струсу повітря в соцмережах. Панегірики не рятують, вони лише спотворюють реальність. Реальність все одно наздожене. Отже.
1. Внутрішня політика: відмова влади від домінування і перехід до партнерства. Любові не буде, буде необхідна кооперація для порятунку. Вся система влади негайно перебудовується з потреб персони-лідера на потреби захисту спільноти. Уряд лояльних змінюється урядом фахових на коаліційній основі всіх проукраїнських сил. Всі ресурси йдуть на поточні потреби безпеки. Дипломатія посилюється професіоналами, які зараз поза процесом.
2. Європейський напрям: єдність України, якщо вона буде, стане прикладом єдності для Євросоюзу та ключових сусідів (Британія і Норвегія), які не можуть виробити єдиної безпекової політики. Маємо просувати кілька ключових напрямків: відмова від будь-якої економічної співпраці з росією, яка досі триває; конфіскація всіх російських активів на потреби спільної оборони з максимальним фінансуванням зброї для ЗСУ, створення всеєвропейської оборонної спільноти з відповідним матеріально-технічним забезпеченням і спільним ВПК.

Дилема Бандери-Маннергейма: Україна постала перед історичним вибором

3. Американський напрям: заміна вербальної конфронтації фаховими переговорниками, відповідними духу нинішньої американської адміністрації. Якщо уважно прочитати Project2025, за яким йде команда Трампа, можна виробити стратегію контактів з новою реальністю, якою би вона нам не здавалася. Ми не маємо розкоші створювати нової лінії конфлікту. Ключові меседжі: посилення росії це послаблення США, план відірвати її від Китаю мертвонароджений; допомога у боротьбі проти агресії є наслідком вимог США до України позбутися ядерної зброї та скоротити звичайні озброєння і тому не може йтися про оплату за вже надану допомогу; перемовини щодо економічних інтересів Америки повинні вестися в контексті залізних гарантій безпеки і постачання зброї.
Це далеко не повний план, але терміновий. Його можна і треба розвивати і доповнювати. Але передусім, треба припинити безрезультатні оди, відкинути емоції і амбіції, увімкнути холодний розрахунок чи хоча б інстинкт самозбереження і перейти до справ. Якщо хочемо не просто вижити, а й перемогти.

Україна та майбутнє миру: жодних компромісів щодо суверенітету та територіальної цілісності

Нагадаємо, нещодавно американський президент Дональд Трамп висловив переконання, що нова адміністрація США зможе досягти домовленості з Росією про завершення війни в Україні.
Водночас Президент США налетів з критикою на Володимира Зеленського звинувативши того в диктаторстві та розкраданні грошей від Сполучених Штатів.
Як повідомлялося, колишній радник Трампа з національної безпеки Джон Болтон заявив, що запропонована Президентом США угода щодо припинення війни в Україні “досить близька до капітуляції”.
До слова, США виступають проти використання формулювання “агресор” щодо Росії у комюніке G7, присвяченому третій річниці вторгнення в Україну.
Окрім того, за повідомленнями американських медіа, адміністрація Трампа планує провести окремі двосторонні перемовини: спочатку з Росією, а потім з Україною. Лише після цього може відбутися спільний раунд переговорів між Києвом, Москвою та Вашингтоном.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
• Матеріали, що публікуються в розділі “ДУМКИ”, відображають думку автора публікації, який несе повну відповідальність за вірогідність інформації.
• Редакція prm.ua може не поділяти думки, викладені в авторському матеріалі.
• Власник вебсторінки в розділі “ДУМКИ” є автор публікації.
The post Чіткий план, а на струс повітря: як вберегти країну в сучасних реаліях appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією