Велика Британія за останній рік виявила сотні випадків кібератак, метою яких було дослідження вакцин проти коронавірусу. Ці атаки пов’язані з Росією та Китаєм.
Національний центр кібербезпеки Великобританії (NCSC), який входить до центру з питань зв’язку у країні, повідомив про більш ніж 700 різних кібератак поточного року. Вони торкнулися близько 20 відсотків організацій у секторі охорони здоров’я та вакцин, включаючи лікарні та дослідницькі центри.
Зокрема йдеться про глобальну хакерську кампанію, націлені на службу зовнішньої розвідки Росії. Так звана атака SolarWinds розглядається як “одне з найсерйозніших кібервторгнень за останній час”, зазначається у звіті NCSC.
Інший гучний випадок, пов’язаний з атаками, за підтримки держави, був пов’язаний з атакою на Microsoft.
Директор Центру урядового зв’язку Британії Джеремі Флемінг проаналізував ці випадки, як “два з найсерйозніших глобальних кіберінцидентів, які ми бачили за останні роки”.
У NCSC заявили, що Китай є високорозвиненою країною в кіберпросторі зі “зростаючим бажанням поширити свій вплив за межами своїх кордонів” і доведеним інтересом до комерційних секретів Британії.
“Одним з напрямків, що спостерігається NCSC за останній рік, стало тривожне зростання злочинних груп, що використовують програми-вимагачі для вимагання у організацій. На мій погляд, це найбезпосередніша загроза кібербезпеки для британського бізнесу, і я думаю, що вона повинна бути вище в порядку денному ради директорів”, – сказала виконавчий директор NCSC Лінді Кемерон.
Схожі новини
Україна обіцяє розпочати наступ наступного року
Щоб поповнити втрати, РФ перекине на війну в Україні 2400 військових з Далекого Сходу – розвідка
Норвегія передасть Україні 22 винищувачі F-16 – ЗМІ