В уряді заявили, що рівень споживання боєприпасів в Україні такий, що жодна країна вільного світу його не зможе покрити.
Про це розповів міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін в ефірі телемарафону.
“І навіть якщо всі країни вільного світу об’єднаються – спроможностей це покрити не вистачить”, – зазначив він.
Посадовець також наголосив, що саме з цієї причини Україна, попри нарощування власного виробництва, все ще опирається на постачання снарядів від країн-партнерів.
Раніше Кабінет міністрів ухвалив рішення, яким максимально спростив процедуру ввезення в Україну безпілотників та боєприпасів.
IRIS-T, БТР та касетні боєприпаси: Німеччина скерувала Україні нову партію військової допомоги
Водночас країни Європейського Союзу відстають від свого плану щодо надання Україні мільйону артилерійських снарядів до березня 2024 року. Згідно з раніше розробленим планами, ЄС обіцяв надати Україні артилерійні боєприпаси протягом 12 місяців, спочатку використовуючи наявні запаси, а потім шляхом укладення контрактів на спільні закупівлі та збільшення виробничих потужностей. Наразі минуло понад половина встановленого терміну, але план був виконаний лише на 30%, і за обсягом контрактів, укладених до цього часу, є загроза, що ціль не буде досягнута.
За даними Bloomberg, такі країни, як Латвія, Литва, Естонія, Німеччина, Польща та Нідерланди, планують спільно поставити Україні 300-400 тисяч боєприпасів. Крім того, Фінляндія, Данія та Швеція вже розмістили замовлення на 52 мільйони євро, проте виробництво почнеться лише у 2024 році.
Нагадаємо, на початку жовтня німецький збройовий концерн Rheinmetall уклав контракт з урядом країни на постачання десятків тисяч 155-мм артилерійських боєприпасів типу L15 для Сил оборони України. Також угода передбачає снаряди для Бундесверу.
Як повідомляв “Прямий”, 28 вересня уряд Німеччини схвалив створення спільного з Україною підприємства, яке займатиметься виробництвом військової техніки. Як заявив глава Федерального управління по картелях Андреас Мундт, відомство не заперечує проти створення спільного підприємства німецької оборонної компанії Rheinmetall і української державної компанії “Українська оборонна промисловість”. Зазначається, що нова компанія вироблятиме та обслуговуватиме військову техніку в Україні.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Боєприпаси для ЗСУ: в уряді розповіли про “снарядний голод” appeared first on Прямий.
Схожі новини
Ціни на нафту пішли вгору
Як Трамп може тиснути на Кремль без вторинних санкцій: думка експерта
Чи перейде Україна на євро: що кажуть банкіри