fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Боротьба за життя: як три роки повномасштабної війни вплинули на українську медицину

За три роки повномасштабної війни Росія суттєво пошкодила українську систему охорони здоров’я, зруйнувавши сотні лікарень та знищивши медичний транспорт. Попри це, завдяки підтримці міжнародних партнерів та зусиллям українських медиків триває активне відновлення пошкоджених закладів.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я.
Зазначається, що з моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну, яке триває вже три роки, медична система країни зазнала значних втрат. Руйнування лікарень, ускладнені умови роботи медиків у прифронтових районах та нестача ресурсів стали серйозними викликами, з якими Україна змушена боротися щодня.
За офіційними даними Міністерства охорони здоров’я України, росіяни пошкодили 1984 об’єкти медичних закладів, ще 301 лікарню було знищено повністю.
Найбільше постраждали медзаклади у Харківській, Донецькій, Миколаївській, Київській, Чернігівській, Дніпропетровській, Херсонській та Запорізькій областях. Водночас отримати точні дані щодо зруйнованих медичних установ на тимчасово окупованих територіях наразі неможливо.

Крім того, російські атаки завдали значної шкоди системі екстреної медичної допомоги. Загалом було пошкоджено 242 швидкі, 273 машини знищено повністю, а ще 80 – викрадено.
Попри масштабні втрати, відбудова медичної інфраструктури триває. Завдяки підтримці міжнародних партнерів та державному фінансуванню, вже вдалося повністю відновити 594 об’єкти медзакладів, ще 370 – частково. Лише протягом 2024 року в експлуатацію було введено 124 медичних установи, які постраждали внаслідок російських атак.

Однак загальні потреби українського сектору охорони здоров’я оцінюються у 17 мільярдів доларів, з яких 3,6 мільярда необхідні для першочергових заходів у 2024-2026 роках. Через постійні російські обстріли ці цифри можуть зрости.
Українські лікарі та медпрацівники продовжують працювати в надскладних умовах, рятуючи життя та підтримуючи систему охорони здоров’я в умовах війни.
Міністерство охорони здоров’я подякувало українським захисникам за можливість продовжувати роботу та висловило вдячність медичним працівникам за їхню відданість справі.
Як відомо, сьогодні, 24 лютого, виповнюється три роки з початку повномасштабного російського вторгнення. Кремлівський диктатор Володимир Путін оголосив про початок так званої “спеціальної воєнної операції” з метою “демілітаризації” та “денацифікації” України. За кілька хвилин російські ракети з території Білорусі та тимчасово окупованого Криму атакували українські аеродроми та військові об’єкти по всій Україні. Російсько-українська війна, розпочата РФ у 2014 році, перейшла в нову гостру фазу. “Прямий” вирішив зібрати спогади ключових державних посадовців та політичних діячів про перші дні повномасштабного вторгнення.
До слова, “Прямий” підготував спецматеріал “Три роки повномасштабної війни в Україні у фото”, в якому зібрано одинадцять визначних фото, які зображують непрості для України часи.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Боротьба за життя: як три роки повномасштабної війни вплинули на українську медицину appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією