fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Боротьба із незаконним збагаченням: хто наступний після Коломойського

СБУ та Бюро економічної безпеки (БЕБ) 2 вересня вручили підозру одному з найвідоміших олігархів України Ігорю Коломойському. Далі слідчі мали б розглянути справу Миколи Лагуна, колишнього власника “Дельта банку”.
Про це йдеться в “РБК-Україна“.
Як пишуть українські ЗМІ, нині скандальний банкір за кордоном, а його адвокати затягують судові процеси.
Микола Лагун – другий після Коломойського за завданням збитків фінсистемі України
Олігарх Ігор Коломойський на початку вересня отримав підозру за шахрайство та легалізацію майна, здобутого злочинним шляхом. Після цього бізнесмена взяли під варту.
Крім випадку Коломойського, є й інші корупційні та шахрайські справи, які повинні розглянути правоохоронці. Зокрема кримінальні провадження проти ексвласника “Дельта банку” Миколи Лагуна, які вже затягнулися на роки.
“Серед причин неплатоспроможності банку – зловживання владою та виведення за кордон коштів як вкладників банку, так і отриманого від НБУ рефінансування на користь росіян“, – зазначають у виданні.

Справа “ПриватБанку”: Коломойському оголосили нову підозру у привласненні понад дев’яти мільярдів гривень

Зазначається, що Лагун заборгував державі 1,5 мільярда доларів. Кошти з банку виводили на інвестиційний фонд, яким керує підсанкційний росіянин Кирил Дмітрієв. Той самий Дмітрієв, який тепер очолює Російський фонд прямих інвестицій, або так званий “гаманець Путіна”. Перші розслідування проваджень проти Лагуна розпочали ще у 2015 році.
І лише через 6 років розслідування, у 2021 році, банкіру було пред’явлено підозру в цих справах. А справи з обвинуваченнями узагалі передали в Шевченківський районний суд Києва тільки цього року.
До слова, Лагун, який звинувачується в особливо тяжких злочинах, досить легко отримав рішення суду про скасування арешту та заборони на виїзд за кордон, а тоді спокійно втік з країни. При цьому, у розшук його так ніхто і не оголосив.
“За оцінкою правозахисників, є реальна загроза того, що кримінальне переслідування Лагуна буде завершене з процесуальних підстав, адже за заявами адвоката останнього, Печерський суд виніс неправомірні рішення про необхідність закрити кримінальні провадження у зв’язку із закінченням строків розслідування“, – констатують у виданні.
Нагадаємо, напередодні Національне антикорупційне бюро (НАБУ) і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) передали до суду справу про розкрадання коштів “ПриватБанку” на загальну суму понад 8,4 мільярда гривень.
Як відомо, 2 вересня Шевченківський районний суд Києва обрав запобіжний захід ексвласнику “ПриватБанку” Ігорю Коломойському – два місяці тримання під вартою з альтернативою у вигляді застави в понад 509 мільйонів гривень. Його підозрюють у шахрайстві та відмиванні коштів.
Вранці цього ж дня олігарху Ігорю Коломойському вручили підозру у вчиненні легалізації майна, отриманого шахрайським шляхом. Встановлено, що протягом 2013-2020 років Ігор Коломойський легалізував понад пів мільярда грн шляхом їх виводу за кордон, використовуючи при цьому інфраструктуру підконтрольних банківських установ.
Раніше Національне антикорупційне бюро оголосило підозру колишньому голові правління Укрнафти, який разом іншими особами міг вивести з компанії 13,3 мільярда гривень. Ідеться про події 2015 року. За даними слідства, компанії, з якими укладалися договори постачання нафти, пов’язані з компаніями групи Приват і тодішнього власника Ігоря Коломойського.
Як повідомляв “Прямий”, 25 липня у Високому суді Лондона поновили засідання у справі ПриватБанку. Слухання стосувалися багатомільярдного позову ПриватБанку щодо шахрайства та незаконного привласнення коштів ексвласниками банку Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Боротьба із незаконним збагаченням: хто наступний після Коломойського appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією