Держсекретар Ентоні Блінкен висловив главі МЗС Китаю Ван Ї занепокоєння США щодо підтримки Пекіном війни Росії проти України, зокрема, постачанням компонентів, які країна-агресор використовує для виробництва зброї. Про це заявив речник Держдепартаменту США Метью Міллер, повідомляє Укрінформ.
Як зазначив Міллер, у ході переговорів Блінкен і Ван «провели предметні дискусії з низки регіональних і глобальних питань».
«Держсекретар висловив занепокоєння з приводу підтримки Китаєм війни Росії проти України, включаючи підтримку російської військово-промислової бази», – йдеться в повідомленні.
Сторони також обмінялися думками щодо ситуації на Близькому Сході та на Корейському півострові. Блінкен окремо наголосив на важливості збереження миру та стабільності в Тайванській протоці та Південнокитайському морі.
«Держсекретар повторив, що Сполучені Штати відстоюватимуть свої інтереси та цінності, а також інтереси та цінності наших союзників і партнерів», – повідомив Міллер.
Як зазначається, сторони визнали важливість підтримки відкритих комунікацій між Вашингтоном і Пекіном з низки стратегічних питань, включаючи консультації та зустрічі високого рівня в ключових сферах у найближчі місяці.
У повідомленні китайського МЗС про переговори вказується: «Сторони обмінялися думками стосовно «кризи в Україні», палестино-ізраїльського конфлікту, Корейського півострова та інших гарячих точок регіону, а також домовилися підтримувати контакт між спеціальними посланниками обох сторін у справах (Корейського – ред.) півострова».
У зовнішньополітичному відомстві КНР окремо зауважили, що зустріч у Мюнхені відбулась на прохання американської сторони, та назвали її «відвертою, змістовною і конструктивною».
За інформацією МЗС, Ван закликав США «дивитись на розвиток Китаю об’єктивно та раціонально і проводити позитивну й прагматичну політику щодо КНР», а також відмовитись від ідеї «відокремлення від Китаю», бо в кінцевому підсумку, за його словами, це призведе до негативних наслідків для самих Сполучених Штатів. Окрему увагу головний китайський дипломат приділив «тайванському питанню». Він укотре підкреслив, що у світі існує тільки один Китай, частиною якого є Тайвань.
«Якщо Сполучені Штати дійсно хочуть стабільності в Тайванській протоці, вони повинні дотримуватися принципу одного Китаю… та реалізувати на практиці свої заяви про непідтримку «незалежності Тайваню», – сказав Ван.
Як повідомляв Укрінформ, керівник Азійської секції New Geopolitics Research Network Юрій Пойта не бачить ознак того, що Китай відіграватиме справді конструктивну роль у російсько-українській війні.
Схожі новини
Порошенко розповів, скільки РЕБів можна було купити за 5 мільярдів, які виділили на “тисячу від Зеленського”
Україна запропонувала США допомогу у гасінні пожеж у Лос-Анджелесі
На фронті загинув військовий фотограф і оператор Руслан Ганущак