Президент Чехії вважає, що гарантії безпеки для України можуть складатися з двох компонентів: угоди зі США про мінерали та миротворців від європейських країн. Однак насправді присутність американських компаній не дає реальних гарантій безпеки, хоча і приносить свою користь.
Таку думку в етері “Прямого” висловив Борис Кушнірук, політичний та економічний експерт.
“На жаль, ні. Це не гарантує. Це створює певні передумови, але не обов’язково, що вони будуть реалізовані. У нас були зруйновані зокрема і підприємства, які належать американським інвесторам. Приклад Coca-Cola. Пам’ятаємо, що під Броварами було виробництво потужне, яке було знищене росіянами. “Філіп Морріс” – одне з виробництв. Наскільки я знаю, в Харкові там теж було знищено. Тому, на жаль, це не гарантія. Особливо в тих умовах, які ми зараз спостерігаємо”, – зазначив Кушнірук.
Україна як ключовий гарант: якою буде нова європейська система безпеки
За його словами, присутність західного капіталу є позитивним безпековим фактором для України, однак не дає повної гарантії.
“Безперечно, це додатковий важіль. Це додатковий стимул зокрема для західних держав допомагати Україні. Але, як показує наш сумний досвід, це, на жаль, не гарантує. По суті, гарантією можуть бути лише власні збройні сили і максимальна співпраця союзницька. Але не красиві угоди про безпеку, які не містять серйозних шансів на їх реалізацію, а практична співпраця з головними країнами, в першу чергу, Європи: Британія, Німеччина, Франція, Швеція, Бельгія, Нідерланди, Польща. Тобто ті країни, які об’єктивно усвідомлюють, які наслідки несе для європейського континенту імперська агресивна політика Росії”, – пояснює Кушнірук.
Водночас він наголосив, що Україні варто посилювати співпрацю зі США, зокрема у питанні розбудови атомної енергетики.
“Більшість наших блоків АЕС побудовані були 30-40 років тому, ще за часів Радянського Союзу. І тому вони просто вичерпують свій ресурс і їх потрібно закривати. А без атомної енергетики українська ефективна економіка існувати не зможе. Тому якраз залучення американського капіталу, інвестування у створення нових атомних станцій, добудову на вже існуючих майданчиках – це може бути доволі цікавим для України в довгостроковому вимірі: і з точки зору безпеки, і з точки зору інвестиційної привабливості цього питання”, – зауважив економічний експерт Борис Кушнірук.
Молитва за українську Вальгаллу: зрілі нації повинні прийняти свою історію
Нагадаємо, 17 березня висока представниця ЄС з закордонних справ Кая Каллас оголосила про наміри блоку надати Україні військову допомогу на 40 млрд євро. Раніше стало відомо, що Україна матиме доступ до 150 мільярдів євро, які Євросоюз скерує на посилення оборони.
При цьому в ЄС повідомили про підготовку багатомільярдного пакету військової допомоги Україні. Він міститиме системи ППО та боєприпаси. Також в 17 березня Рада Європейського Союзу схвалила допомогу Україні на 3,5 млрд євро в рамках програми Ukraine Facility.
Нещодавно міністр оборони Франції Себастьян Лекорню заявив, що після трьох років повномасштабної війни Україна та її союзники шукають ефективний шлях до побудови надійної системи безпеки. За словами французького міністра, війна в Україні є не лише внутрішнім питанням держави, а ключовим викликом для всього європейського континенту.
Окрім того, Велика Британія та Франція намагаються розробити план для зміцнення позиції України на переговорах щодо припинення російської агресії. Ідея зокрема передбачає розміщення західних військ в Україні, яку б підтримав президент США Дональд Трамп.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Без красивих декларацій: якими мають бути справжні гарантії безпеки для України appeared first on Прямий.
Схожі новини
Трубіцину, Одарченку, Дмитруку та іншим корупціонерам влади – відкритий кордон, а Прокопіву з “ЄС” домашній арешт
Росіяни вбили трьох цивільних у Мирнограді на Донеччині
У Володимирській області РФ вибухнув один із найбільших арсеналів боєприпасів: що відомо