Україна потребує більшої підтримки від Сполучених Штатів та європейських союзників у вигляді додаткових систем протиповітряної оборони, ракетного озброєння та дозволу на удари вглиб території Росії.
Про це заявив головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський в інтерв’ю виданню The Washington Post.
За його словами, нові партії західного озброєння — зокрема системи ППО, американські ракети Patriot, дрони-перехоплювачі та легка авіація — мають критичне значення для протидії постійним атакам з боку Росії.
Сирський наголосив, що доступ до далекобійних засобів ураження — таких як американські ATACMS чи німецькі Taurus — без обмежень на їх застосування, дозволив би Україні впливати на російське озброєння ще на етапі виробництва. Йдеться, зокрема, про удари по заводах, які випускають ракети та безпілотники, а також по інших елементах військової інфраструктури РФ.
“Вони б’ють по всьому — аеродромах, містах, інфраструктурі”, — зазначив Сирський, наголошуючи на необхідності отримання балістичних ракет, які дозволять Україні ефективно відповідати на ці загрози.
Генерал підкреслив, що сама наявність такої зброї вже є стримувальним чинником для агресора.
“Я сподіваюся, що завдяки позиції президента Трампа цей процес буде набагато легшим і… у нас не буде жодних труднощів, які були раніше”, — додав він.
Водночас Сирський не став коментувати, чи залишилися в Україні ракети ATACMS.
Головнокомандувач також нагадав, що дозвіл США на обмежені удари по території Росії за допомогою ATACMS, хоча й був запізнілим, дозволив змінити обстановку на Харківському напрямку.
“Ми всі доклали багато зусиль, у тому числі через публічні заяви, щоб донести потребу в такій зброї та довести, що її використання проти цілей у РФ є виправданим”, — сказав він.
Адміністрація Байдена раніше відмовлялася погоджувати такі удари, побоюючись надмірної ескалації з боку Москви.
Нагадаємо, президент США Дональд Трамп планує вперше з моменту свого повернення до Білого дому направити військову допомогу Україні. Це рішення буде реалізовано через так звані президентські повноваження зі скорочення запасів зброї, які раніше активно використовував Джо Байден. Попередньо вартість пакета може сягати близько 300 мільйонів доларів.
Як повідомлялося, Сполучені Штати узгодили з НАТО та Україною нову схему постачання озброєнь: американська зброя надходитиме через Альянс, при цьому НАТО повністю покриватиме її вартість.
Зазначимо, що Сполучені Штати Америки готуються передати зброю союзникам по НАТО на суму близько 10 мільярдів доларів — із подальшою доставкою цієї техніки Україні. Угода, яку уклали президент США Дональд Трамп та генсек НАТО Марк Рютте, передбачає передачу найсучаснішого озброєння, зокрема ракет, систем ППО та артилерійських боєприпасів.
До слова, найближчим часом Трамп оголосить “агресивний” план постачання зброї Україні. США можуть передати ракети, які дістають до Москви.
Крім того, Президент України Володимир Зеленський повідомив про проведення двох важливих міжнародних розмов — з президентом США Дональдом Трампом і генеральним секретарем НАТО Марком Рютте. Йшлося про зміцнення оборони України, постачання систем Patriot, нову зброю та кроки до справедливого миру.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post ATACMS і Taurus можуть зірвати плани РФ: Сирський назвав потреби ЗСУ appeared first on Прямий.
Схожі новини
ФГВФО планує продати один з активів “Комінвестбанку”
США ухвалили продаж Україні обладнання для САУ M109 та ППО на 330 мільйонів доларів
Пасажиропотік падає, борги ростуть: російське “Домодєдово” на межі банкрутства