Заяви представників Дональда Трампа про те, що їхній лідер може стати арбітром у процесі завершення російсько-української війни, є лише “тренування мовленого апарату” і “кульбітами трампістів”, адже насправді ситуація зміниться лише після інаугурації нового президента США.
Про це в етері “Прямого” заявив Роман Безсмертний, український політик, дипломат, колишній посол України в Республіці Білорусь.
“Є чітке розуміння, що таке військовий дипломат і що таке військова дипломатія. Але якщо доповнити це ще вірусом “трампізму” і вмінням виплітати мереживо мови, то стане зрозуміло, що і Трамп, і його команді притаманні кульбіти: сьогодні кажемо, що вже треба підписувати, завтра кажемо, що в січні поїдемо збирати факти, а післязавтра кажемо, що підписувати вже не годиться. Факти є, але вони дозволяють Трампу бути тільки арбітром. Насправді це така артпідготовка до моменту розсаджування в крісла. Бо всі ці люди, які говорять, ні за що і ні за кого не відповідають, зокрема і за власні слова”, – зазначив Безсмертний.
Трамп веде таємні переговори з Китаєм: чи вигідно це Україні
На його переконання, насправді йде “тренування мовленого апарату” в застосуванні військовими дипломатичних формул, дипломатами військових формул, і нічого не зміниться до інаугурації новообраного президента.
“Давайте дивитися на це як на розминку, тому що якщо це сприймати серйозно, то можна зійти з розуму від цих висловлювань тих, хто оточує Трампа. Ще не відомо, чи добіжать вони до стартової полоси, чи вони стартують вже при посадах. Це важливо розуміти… Безумовно, стає очевидним, що завдання, яке ставилося, яке озвучувалося Трампом, ні ним, ні його команді вже в параметрах, які озвучені, не буде реалізовано”, – наголосив дипломат.
“Ситуація виглядає так, що ні за 24 години, ні по дзвінку, ні до інаугурації (нічого не зміниться – ред.) Можливо, навесні тепло розморозить мізки, і будемо думати по-іншому. Але за цей час потрібна зброя, бо треба захищати і Європу, і Сполучені Штати Америки, і всіх, хто мислить на цю тему”, – резюмував Безсмертний.
Трамп і мирна угода щодо України: якими мають бути зустрічні пропозиції Зеленського
Нагадаємо, спецпредставник новообраного президента США Дональда Трампа Кіт Келлог заявив, що Україна та Росія готові до мирних перемовин через значні втрати на фронті з обох сторін, а також “через виснаження”. При цьому він анонсував візити, які здійснить команда обраного президента США, щоб вислухати думки Москви та Києва щодо завершення війни.
Окрім того, 16 грудня під час пресконференції у своїй резиденції Мар-а-Лаго Трамп заявив, що намагається припинити війну Росії проти України, й він з командою вже “досяг невеликого прогресу”.
Раніше прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що мирні переговори щодо війни в Україні можуть розпочатися вже цієї зими.
Зазначимо, на думку професора політології та старшого наукового співробітника Інституту Гувера Майкла Макфола, російський диктатор Володимир Путін почне серйозні переговори тільки тоді, коли у збройних сил РФ не буде можливості захоплювати нові українські території.
Нещодавно в етері “Прямого” дипломат Олег Шамшур висловив думку, що у новообраного президента США Дональда Трампа поки що немає чіткого плану закінчення війни. Тому до 20 січня Україні важливо зупинити просування військ РФ і перехопити стратегічну ініціативу для подальших переговорів з кремлівським диктатором Володимиром Путіним на прийнятних умовах.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Артпідготовка до інаугурації: що означають заяви “трампістів” про завершення війни appeared first on Прямий.
Схожі новини
У “ПриватБанку” долар пішов на спад: курс валют на сьогодні
Скільки зараз треба віддати за 1 кг картоплі
Скільки просять за долар наприкінці тижня