У російських владних колах посилюється напруження — один за одним гучні арешти, загадкові смертельні випадки та кримінальні провадження охоплюють навіть еліту. Останній інцидент — самогубство колишнього міністра транспорту та екс-губернатора Курської області Романа Старовойта — приголомшив вищі ешелони влади.
Про це повідомляє The Telegraph.
“Це виглядає катастрофічно”, — зазначив анонімний колишній чиновник з адміністрації президента РФ. “Арешти, смерті, компромати… Усе розвалюється зсередини”.
53-річний Старовойт покінчив життя самогубством 7 липня, коли перебував під слідством у справі про масштабні фінансові махінації. Повідомляється, що його колишній заступник, Олексій Смирнов, дав свідчення, які могли б ускладнити становище екс-губернатора.
Владна еліта, здавалося б, завмерла у страху. “Що справді дивно — це повна мовчанка з боку президента”, — додав співрозмовник. “Жодного публічного співчуття, ані від Путіна, ані від прем’єра. Це чіткий сигнал”.
Репресивна хвиля не зупиняється: колишні високопосадовці отримують тривалі тюремні строки, а смертельні падіння з вікон стають зловісним символом епохи. Так, віцепрезидент “Транснефті” Андрій Бадалов загинув, випавши з балкона, а приватний літак мільярдера Костянтина Струкова був змушений повернутися, коли той намагався залишити територію Росії.
“Умови гри радикально змінились”, — каже Олександра Прокопенко, експертка Центру Карнегі та колишня співробітниця Центробанку Росії. “Тепер не важливо, хто за тобою стоїть. Питання не в силі — питання в обережності”.
Кремль занурюється в атмосферу загальної недовіри й тривоги. Один з діючих урядовців, якого цитує видання, визнає:
“Я уникаю будь-яких ризикованих тем. Ми всі — у своїх міні-фортецях, намагаємося не висовуватись”.
Нагадаємо, Путін доручив уряду РФ до 1 вересня 2025 року розробити механізми обмеження використання месенджерів і програмного забезпечення з “недружніх країн”. WhatsApp може стати наступною жертвою заборони, а новий месенджер Max від VK перетворюється на інструмент тотального цифрового контролю.
Як повідомлялося, Росія з липня перестала публікувати чисельність населення, кількість народжень, смертей, шлюбів та розлучень, аби не привертати увагу до демографічної кризи.
Крім того, найбільші російські банки, включаючи “Сбербанк” і “ВТБ”, почали готуватись до боргової кризи.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Арешти, смерті й мовчання Путіна: російська еліта тоне в страху та зраді appeared first on Прямий.
Схожі новини
У Раді готують подання до Конституційного суду для скасування закону щодо НАБУ і САП
Перемовини у Стамбулі: хто увійшов до делегації України
Перемовини у Стамбулі на межі зриву через РФ: деталі