Військові літаки Великої Британії захищають вантажні судна, що перевозять зерно з України.
Про це з посиланням на британський уряд передає The Telegraph.
“Ми будемо використовувати нашу розвідку, спостереження і розвідку для моніторингу російської діяльності в Чорному морі… В рамках цих операцій зі спостереження літаки Військово-повітряних сил здійснюють польоти над цим районом, щоб утримати Росію від здійснення незаконних ударів по цивільних суднах, що перевозять зерно”, – йдеться у повідомленні.
Протягом останніх тижнів британські літаки здійснюють патрулювання над Чорним морем, щоб утримати Росію від завдання ударів по цивільних суднах.
“Зерновий коридор” без Росії: Україна зробила Туреччині пропозицію
Міністерство оборони Великої Британії посилило свою активність у цьому регіоні після того, як Москва почала атакувати зернову інфраструктуру в липні, коли вона розірвала угоду, яка дозволяла Україні експортувати зерно з її чорноморських портів.
Ця інформація з’явилася в той час, коли уряд оголосив, що Великобританія прийме міжнародний саміт з питань продовольчої безпеки в листопаді, “щоб усунути причини відсутності продовольчої безпеки й недоїдання”.
Нагадаємо, президенти Туреччини та Росії на зустрічі в Сочі не дійшли згоди щодо виконання Москвою умов угоди Чорноморської зернової ініціативи та відновлення дії “зернового коридору”.
Як повідомлялося, президенти Туреччини та Росії Реджеп Таїп Ердоган та Володимир Путін на зустрічі в Сочі 4 вересня не дійшли згоди щодо виконання Москвою умов угоди Чорноморської зернової ініціативи та відновлення дії “зернового коридору”.
Окрім того, Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган заявив, що не бачить на горизонті жодної перспективи миру між Росією та Україною.
Згодом міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що за результатами розмови Ердогана та Путіна президенти Туреччини та України сконтактують і обговорять, про що йшлося в Сочі.
Раніше Туреччина висловила зацікавленність у відновленні “зернової угоди” і запропонувала продовжити експорт агропродукції з України через так званий “зерновий коридор”. Натомість Росія, Туреччина та Катар готові організувати нову “зернову угоду”, однак без участі України. Передбачається постачання “російського зерна” до бідних країн, переважно в Африці.
До слова, 2 вересня Організація Об’єднаних Націй винесла нові пропозиції щодо “зернової угоди”, які зокрема включають перепідключення “Россільгоспбанку” (РСГБ) до системи SWIFT, а також розморожування активів російських компаній у Європі.
Схожі новини
В Україні планують залучати до лав ЗСУ молодь віком від 18 до 25 років: що відомо
США розробляють для ЗСУ секретну ракето-бомбу ERAM: у чому унікальність цієї зброї
Назвали зарплати українських держслужбовців