fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Арешт Коломойського: абстрактні байки про боротьбу з корупцією та олігархами американці вже не “купують”

Джерело: Facebook-сторінка автора
Все, що я напишу зараз – чисті спекуляції, ніякого інсайда я не маю. Але в справі Коломойського відбулося декілька абсолютно нестандартних подій, котрі вимагають осмислення. Зверніть увагу, що частину цих фактів ми вже аналізували, але нові дозволяють побачити ситуацію в додатковому світлі.
1. Запрошення до США делегації всіх нових антикорупційних органів (відносно незалежних від влади і орієнтованих на американців).
2. Ініціатива Зеленського віддати під оруду повністю контрольованого СБУ топ-корупцію.
3. Раптове оголошення підозри Коломойському тим же СБУ по зовсім свіжій справі, коли в НАБУ готова інша в розслідуванні, яке велося тривалий час і з сумою неспівставно більшою.

Коломойському оголосили чергову підозру. Що далі?

4. На інкриміновані суми дуже варто звернути увагу. Хоча закон не привʼязує їх до розміру застави (мета запобіжного заходу інша), проте в реалі судді зазвичай керуються саме цими цифрами. Але, якщо по одній справі запобіжний захід вже обраний і підозрюваний обмежень не порушує, суд цілком може новий не обирати, обмежитися попереднім (у даному разі, з меншою заставою).
5. Розслідування двох повʼязаних справ двома різними органами цілком дає законну підставу для їхнього обʼєднання (нескладно здогадатися, кому прокуратура віддасть тут перевагу, тим паче що підозра СБУ-БЕБ була першою).
6. Найдивнішою, на перший погляд, обставиною є відмова Коломойського сплатити заставу й готовність іти до СІЗО, адже для нього сума цілком підйомна, а персони його рівня зазвичай вдаються до будь-яких засобів, аби не йти в камеру.

Навіть не знаю, чи Коломойського хочуть «закрить», чи все таки «прикрить» від НАБУ і значно більш серйозного обвинувачення – Сюмар

7. Не менш дивною є й історія з «недоправленням» справи Коломойського з Шевченківського суду до апеляційного. В справах ВІПів таке може статися або якщо мова про велику політику, або за погодженням із цим самим ВІПом.
8. Не менш дивною є й перерва на три тижні до наступного засідання. Тут треба розуміти, що закон вимагає розглядати такі справи в найкоротші строки, адже мова про всього-на-всього підозрюваного, а не обвинувачуваного. І щодо персон рівня Коломойського без крайньої необхідності (або згоди підозрюваного) суд би такого не чинив.
9. Як на мене, пункти 6-8 нічим іншим, крім приїзду Блінкена пояснити не можна. Не виключено навіть, що таймінг візиту зі справою повʼязаний безпосередньо.
10. В цих умовах, ймовірно, і в операцію «врятувати рядового Беню» доведеться вносити серйозні корективи, бо станом на сьогодні абстрактні байки про боротьбу з корупцією та олігархами американці вже не купують.

Не те інкримінують: підозра Коломойському дивним чином збіглася з відрядженням антикорупціонерів до США

11. Слід чітко розуміти, що справа не в «любові» Зеленського до Коломойського, не в залежності чи вдячності (про що я вам уже сто разів говорив). Але якщо не врятувати зараз рядового Беню, котрий так багато знає і вміє довести, через певний час доведеться рятувати рядового Вову. Тепер вже й він бачить, наскільки методичною й невблаганною є ця американська машина.
Нагадаємо, Шевченківський районний суд Києва обрав запобіжний захід ексвласнику “ПриватБанку” Ігорю Коломойському – два місяці тримання під вартою з альтернативою у вигляді застави в понад 509 мільйонів гривень. Його підозрюють у шахрайстві та відмиванні коштів.
Вранці 2 вересня олігарху Ігорю Коломойському вручили підозру у вчиненні легалізації майна, отриманого шахрайським шляхом. Встановлено, що протягом 2013-2020 років Ігор Коломойський легалізував понад півмільярда грн шляхом їх виводу за кордон, використовуючи при цьому інфраструктуру підконтрольних банківських установ.
Раніше Національне антикорупційне бюро оголосило підозру колишньому голові правління Укрнафти, який разом іншими особами міг вивести з компанії 13,3 мільярда гривень. Ідеться про події 2015 року. За даними слідства, компанії, з якими укладалися договори постачання нафти, пов’язані з компаніями групи Приват і тодішнього власника Ігоря Коломойського.
Як повідомляв “Прямий”, 25 липня у Високому суді Лондона поновили засідання у справі ПриватБанку. Слухання стосувалися багатомільярдного позову ПриватБанку щодо шахрайства та незаконного привласнення коштів ексвласниками банку Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Арешт Коломойського: абстрактні байки про боротьбу з корупцією та олігархами американці вже не “купують” appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією