У відповідь на передислокацію найманців ПВК “Вагнер” до Білорусі Литва планує закрити два із шести прикордонних контрольно-пропускних пунктів (КПП) із цією сусідньою країною.
Про це повідомив заступник міністра внутрішніх справ Арнольдас Абрамавічус, передає національний мовник LRT.
“Найближчим часом буде ухвалено рішення про закриття двох пунктів пропуску на кордоні. Якщо сьогодні у Польщі практично один пропускний пункт, то маємо їх шість. Одним із превентивних заходів буде скорочення шести контрольно-пропускних пунктів до чотирьох”, — сказав він.
Розглядається питання про закриття пунктів пропуску у Шумську та Тверячусі. Рішення про це має ухвалити уряд.
Заступник командувача Служби охорони держкордону Литви (СОГГЛ) Саулюс Некрашявічюс повідомив, що закриття деяких чинних прикордонних пунктів на кордоні з Білоруссю знизить загрози.
Голова Комітету Сейму з національної безпеки та оборони Лаурінас Кащунас заявив, що з найманцями “Вагнера” в Білорусі закриття деяких литовських прикордонних пунктів є лише питанням часу.
“Закриття деяких точок – лише питання часу. Це обов’язково буде зроблено. Я можу зараз не вдаватися в деталі, які саме, але якщо ми побачимо, що ситуація погіршується, то також буде прийнято рішення щодо повного закриття кордону”, – зазначив він.
Тим часом Міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що очікуються провокації з боку Росії, тому необхідно зміцнити східний кордон. Передислокація зокрема пов’язана з присутністю ПВК Вагнер” в Білорусі.
Нагадаємо, раніше українські прикордонники зафіксували появу “вагнерівців” у Білорусі. Згодом речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко заявив, що підрозділи ПВК “Вагнер”, які прибули до Білорусі, наразі не становлять загрози для України.
Водночас після червневого “озброєного заколоту” ПВК “Вагнер” у Росії все ще тривають переговори про майбутнє групи Євгена Пригожина, у Кремлі хочуть продовжити діяльність найманців у африканському регіоні.
До слова, Російська Федерація може використати “вагнерівців”, які перемістились на територію Білорусі не для фронтального удару на Київ, а в якості досвідчених диверсійно-розвідувальних груп з метою тримати у напрузі північ України.
Своєю чергою самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко висловив сподівання, що командири з ПВК “Вагнер” поділяться зі збройними силами РБ досвідом і допоможуть їм вдосконалити свої навички.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Литва закриє частину КПП на кордоні з Білоруссю appeared first on Прямий.
Схожі новини
Олександр Усик переміг Дюбуа! Наступний – знову Ф’юрі?
ГУР отримало доступ до усіх інформаційних систем “Газпрому”
Усик – Дюбуа: текстова онлайн-трансляція бою 19 липня 2025 року у Лондоні