У серпні цього року Росія має нагоду практично безкарно завдавати удари по критичній інфраструктурі й цивільним об’єктам України.
Про це розповіли американські експерти виданню The Hill.
“Для Росії немає жодних реальних наслідків з боку України чи НАТО, немає жодного покарання за це, тому це розчищає йому [Путіну] шлях, щоб продовжувати не лише завдавати ударів по критичній інфраструктурі, але й розширювати їх”, – заявила Мері Бет Лонг, яка працювала помічником міністра оборони під час адміністрації Джорджа Буша.
Лонг попереджає, що Росія розглядає серпень як найкращу можливість завдати найбільшої шкоди без узгодженої реакції Заходу, оскільки американські законодавці з Сенату США відсутні на Капітолійському пагорбі, європейські столиці також притихли, а НАТО не проводить жодних важливих зустрічей.
“Я думаю, що Росія зрозуміла, що у неї “розв’язані руки”, особливо в найближчі кілька місяців. Вона робить усе можливе для того, щоб встановити правила гри до зими, і вона буде продовжувати це робити”, – додала вона.
Ескалація конфлікту на тлі виходи РФ з “зернової угоди” відбувається в той час, коли Україна намагається досягти значних успіхів у своєму невпинному контрнаступі, а стратегія Росії, схоже, спрямована на те, щоб напружити американських і європейських партнерів, які підтримують Україну.
Але, на думку експертів, такі дії Кремля навряд чи утримає США і союзників від надання Україні винищувачів F-16 і ракет дальнього радіуса дії в найближчі місяці.
“Я вважаю, що Росія явно докладає зусиль, щоб продовжувати завдавати шкоди українській економіці. Це має наслідки для здатності України продовжувати воєнні дії, це викликає занепокоєння з приводу нападів на територію НАТО… тому це привід для занепокоєння”, – сказав почесний член Ради з міжнародних відносин Томас Грем, який працював старшим директором з питань Росії в Раді національної безпеки за часів колишнього президента Джорджа Буша-молодшого.
На думку експертів, вихід РФ із “зернової угоди” спрямований на послабленні санкцій і покращення умов для торгівлі.
“Росія справді хоче укласти угоду”, — вважає старший радник програми міжнародної безпеки Центру безпеки та міжнародної безпеки (CSIS) Марк Канчіан. “Важкі компроміси для США і Заходу стосуватимуться не військового обладнання, а економіки та санкцій. Чи готові ми послабити ці обмеження в інтересах відкриття постачання зерна?” – питає він.
Проте Канчіан висловив оптимізм, що рішення щодо експорту зерна з України буде досягнуто у відносно короткі терміни. “Вони, швидше за все, укладуть угоду протягом тижня або близько того. Я думаю, що це навряд чи затягнеться на тижні або місяці”, – додав він.
Нагадаємо, 17 липня представник офісу ООН у Стамбулі заявив, що Організація отримала письмове повідомлення від Росії про те, що вони припиняють участь в “зерновій угоді”.
Схожі новини
Українські пілоти навчаються повітряного бою на літаках F-16 у Франції
У Білому домі та у Конгресі не впевнені, що нового пакету допомоги буде достатньо Україні для перемоги, – Politico
Партнери не допустять перетворення Харкова на “сіру зону” – посол Естонії