Для відновлення України та компенсації завданих збитків мають бути використані заморожені активи РФ. При цьому щомісяця Україні необхідно надавати 3-5 мільярдів доларів.
Про це заявив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький на Міжнародній експертній конференції з відновлення, реконструкції та модернізації України у Берліні.
“Росія має відповідати за ті пошкодження, ті збитки, яких вона завдала Україні в минулому. Ми маємо досвід, що загарбники мають відповідати за результати своїх дій. Є велика кишеня з грошима, яку можна використати. Це саме ті російські активи, і російської держави, і олігархів, які зараз заморожені у Швейцарії та інших країнах. Звісно, заморожені активи можуть ще збільшитись, але саме цю кишеню, гаманець треба використовувати для відновлення України, компенсації збитків”, – зазначив Моравецький.
Натомість він наголосив, що мужня, героїчна боротьба України врятувала не лише Україну, а й привела до того, що багато країн вийшли з геополітичного сну. За словами Моравецького, щомісяця Україні необхідно надавати $3-5 млрд.
Понад півтрильйона доларів: Мін’юст США просить Конгрес дозволити передання Україні заморожених активів РФ
“Боротьба в Україні важлива тому, що підтримка України – це найкраща гарантія для нашої власної безпеки і для того, щоб ми могли забезпечити мир на найближчі десятиліття. Усі ті, хто не хоче підтримувати Україну, не налаштовані на гарантування нашої безпеки або їх втягнула російська пропаганда”, – вважає прем’єр Польщі.
За його словами, перемога Росії все більш малоймовірна не лише через військові успіхи України і не лише через те, що санкційні пакети діють, а й тому, що багато представників західного світу показали, що вони рішуче стоять і стоятимуть на боці України.
“Інвестиції в Україну – це не лише наш моральний обов’язок, це вимога реальної політики”, – вважає Моравецький, наголосивши на необхідності працювати над тим, щоб Україна могла стати членом ЄС.
Нагадаємо, канцлер Німеччини Олаф Шольц і президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявили, що для відбудови України має бути створений свій “план Маршалла”, у якому ЄС відіграватиме особливу роль.
Крім того, Євросоюз у 2023 році щомісяця виділятиме Києву допомогу у розмірі півтора мільярда євро, поки Україна змушена відбивати російську військову агресію.
Репарації у розмірі 300 мільярдів доларів: Україна в ООН лобіює ухвалення відповідної резолюції – The Guardian
Слід зазначити, що Верховна Рада 19 жовтня проголосувала за створення фонду ліквідації наслідків збройної агресії у складі спеціального фонду держбюджету. У “Європейській Солідарності” жорстко розкритикували такі ініціативи, назвавши їх “банальним дерибаном”.
Тим часом народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” Ніна Южаніна жорстко розкритикувала створення нової «годівниці» для лояльних до влади депутатів-мажоритарників – так званого “Фонду ліквідації наслідків збройної агресії”. Вона зауважила, що це де-факто замаскований фонд соціально-економічного розвитку, через який раніше розподіляли бюджеті кошти для мажоритарних округів.
Як відомо, Володимир Зеленський створив спеціальну робочу групу для розробки та впровадження механізмів компенсації збитків, завданих Україні внаслідок вторгнення Російської Федерації. Цю групу очолить голова Офісу Президента Андрій Єрмак.
Згодом керівник Офісу президента Андрій Єрмак та його заступник Кирило Тимошенко презентували послам кількох іноземних держав проєкт Фонду відновлення України. При цьому вони пообіцяли, що звітність фонду буде прозорою і в публічному доступі.
Як повідомляв “Прямий”, Україна лобіює в Генеральній асамблеї ООН ухвалення резолюції, згідно з якою арештовані російські державні активи за кордоном на суму до 300 мільярдів доларів, будуть передані Україні у якості репарацій.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Для відновлення України мають бути використані заморожені російські активи – прем’єр Польщі appeared first on Прямий.
Схожі новини
Арешти, смерті й мовчання Путіна: російська еліта тоне в страху та зраді
У Раді готують подання до Конституційного суду для скасування закону щодо НАБУ і САП
Перемовини у Стамбулі: хто увійшов до делегації України