Місія МВФ по Україні, що працювала у Відні з 17 по 20 жовтня 2022 року, завершила свою роботу. Міжнародний кредитор, за даними ЗМІ, рекомендував Україні утримуватися від заходів, які підривають податкові надходження.
Про результати роботи місії Міжнародного валютного фонду повідомили у Національному банку України.
Зазначається, що експерти МВФ позитивно оцінили політику Національного банку, спрямовану на утримання монетарної і фінансової стабільності та належне функціонування банківської системи України в надзвичайно складних умовах. Вони висловили свою підтримку і готовність надалі надавати експертні консультації за різними напрямами діяльності центрального банку.
Наступний раунд переговорів з експертами МВФ очікується у листопаді. “Ми налаштовані на швидкий переговорний процес для затвердження Моніторингової програми із залученням Ради МВФ у грудні, що дозволить не лише закласти міцну основу нашої макроекономічної політики, але вже на початку наступного року зробити відчутні кроки в напрямі нової масштабної програми МВФ. Також вона сприятиме збільшенню спроможності України залучати кошти від інших донорів “, – наголосив голова НБУ Андрій Пишний.
Вперше за 30 років: Україна очолила раду головуючих Світового банку та МВФ
Водночас, за інформацією народного депутата від фракції “Голос” Ярослава Железняка, МВФ рекомендував не гратися з податками і не робити “все по десять”
Він пояснив, що Міжнародний валютний фонд має на увазі податкову реформу, яка передбачає зниження ставок ключових податків до 10%: податку на прибуток підприємств (зараз 18%), податку на доходи фізосіб (18%) та ПДВ (20%).
Крім того, пропонується скасувати єдиний соціальний внесок та підвищити ставку військового збору до 3%.
“МВФ дипломатично послали наше економічне шапіто з ідеєю “все по 10″ і порадили не гратися з податками”, – прокоментував нардеп.
Як повідомляв “Прямий”, 17 жовтня у Відні розпочала свою роботу місія МВФ по Україні. Вона тривала до 20 жовтня включно.
Нагадаємо, 13 жовтня до України надійшли $1,3 млрд додаткового екстреного фінансування Міжнародного валютного фонду.
Загалом Україна у 2022 році року розраховує отримати від Міжнародного валютного фонду (МВФ) 2,8 мільярда доларів, а від Великої Британії – 500 мільйонів доларів на закупівлю газу.
Крім того, у листопаді 2022 року Світовий банк може затвердити пакет додаткової фінансової допомоги для України на суму 1 мільярд доларів. Він також розглядатиме рішення про виділення коштів на фінансування дефіциту бюджету і відновлення інфраструктури.
Як відомо, 6 жовтня Верховна Рада звільнила Кирила Шевченка з посади голови Національного банку України. 4 жовтня голова НБУ Кирило Шевченко несподівано подав на розгляд президенту заяву про відставку. Своє рішення він аргументував причинами, “пов’язаними зі здоров’ям”.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post В МВФ попередили українську владу не гратися з податками і не робити “все по десять”: підсумки роботи міжнародної місії appeared first on Прямий.
Схожі новини
Сума пожертв на інавгурацію Трампа стала найбільшою в історії
Як зросли ціни на комунальні послуги: дані Держстату
Як змінилася оренди 1-кімнаток у великих містах України