fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Як українська технологічна компанія EVE.calls деморалізувала росіян

Коли росіяни вторглися в Україну в лютому 2022 року, багато кого охопив жах, нерозуміння та панічне нав’язливе питання: “що робити далі?”. Однак ІТ-підприємець та винахідник родом з Кривого Рогу Олексій Скрипка без зайвих зволікань і тривог стовідсотково знав, що тепер час для його команди завдати удару по ворогу. Настав вихід EVE.calls.
Для українців безщадна інформаційна війна розпочалася задовго до 24-го лютого, чи навіть раніше за анексію Криму та окупацію Донецької та Луганської областей. Російська влада та ЗМІ методично та вкрай професійно проводила свою “спецоперацію за мізки”, переконуючи росіян у доцільності, ба більше, необхідності цієї війни проти України.
Однак цього разу ця боротьба найновішим і високотехнологічним інформаційним озброєнням була за нами. Впродовж двох місяців з початку великої війни несамовито вперта та рішуча команда українського стартапу EVE.calls не лише заручилася підтримкою Міністерства цифрової політики, команди “Дія”, волонтерів у сфері ІТ, а й самого президента України — Володимира Зеленського. А що найголовніше — посіяла сумнів, вину, а подекуди й тривогу в головах громадян Росії. Лише уявіть ці колосальні числа: було зателефоновано понад п’ятьом мільйонам росіяні із закликами виступати проти війни, долучатися до масових мітингів і протестів проти тоталітарного режиму своєї країни та відмовлятися від мобілізаційних заходів.
Це історія про успішний інформаційний бій, амбітну нахабність і готовність діяти попри все.
Вже 25 лютого, на другий день війни, розпочалася інтенсивна робота з пошуку кадрів і підготовки баз даних та голосових повідомлень. Аби зробити якісну, а, головне, дієву пропаганду, команда EVE.calls та ІТ-волонтерів розробила кілька стратегій взаємодії з росіянином, при чому діяла швидко, не втрачаючи дорогоцінних годин. Розпочали з деморалізації та поширення тривожних настроїв серед громадян РФ. Наприклад просували наступні тези: “У зв’язку з блокуванням карток Visa та MasterCard просимо не панікувати. Гроші можна зняти в банкоматах”. Цим самим створювалася ще більша паніка, яка з тріскотом обвалювала банківську систему та роботу банкоматів в країні. Схожі тези лунали й стосовно критично важливих ліків, які потім почали масово скуповувати росіяни.
Апогеєм всього цього став продукт співпраці менеджменту EVE.calls з державою. Через спільних знайомих в ІТ-середовищі та небайдужих людей в “Дії” українська компанія вийшла на Мінцифру та президента України з проханням дозволити використати голос Володимира Зеленського для інформаційної кампанії проти росіян. На щастя, очільників країни пощастило переконати в тотальній необхідності цієї акції. Тому вже за декілька днів умовний Ванюша з Саратова міг отримати дзвінок від САМОГО президента України з наступним текстом:
“Добрый день! Меня зовут Владимир Зеленский. Я президент Украины. Мы никогда не желали россиянам зла и никогда не нападали на вашу страну, как заявляют ваши телеканалы и правительство. Я очень прошу, заберите своих сыновей, своих мужей. Заберите домой. Здесь они сами гибнут в никому не нужной войне и убивают наших детей. Заберите их домой, дайте им выжить”.
Безумовно, результат не змусив довго чекати, така кампанія стала інформаційною бомбою ледь не масового знищення. Коли великі російські медіа мовчали про тотальний розгром в інформаційній війні, місцеві новинні служби, соціальні мережі громадян Росії та канали в Телеграмі просто кишіли повідомленнями про дзвінки від Зеленського, російських регіональних МНС і банків. Ефективність такого телефонування була дуже високою: 85% прийнятих дзвінків від громадян РФ.
Команда EVE.calls зібрала понад 30 мільйонів баз мобільних телефонів росіян з різних сфер, якими, зокрема, так щедро поділилися як власники CRM компаній, так і українські кібервійська. До кожної бази номерів підбирався індивідуальний текст, персонаж і сценарій роботи, аби він якомога ефективніше вплинув на слухача. З окремою риторикою працювали з матерями російських військовослужбовців.
Не менш дієвими були дзвінки-заклики виходити на мітинги проти війни по різних містах в Росії:
“Привет! Я Андрей из Москвы. Я такой же русский, наверное, как и ты. Я дома, но мой брат находиться на Украине. Его отправили воевать, теперь он в плену. Мне не нужна война, а нужен живой брат. И мирное небо. А тебе? Я верю, что мы можем это остановить. И можем завтра выйти на центральную площадь города и сказать: “Нет войне!”. Я тебя добавлю на канал, вайбер и телеграм, информации которых я доверяю. Или поищи в поиске “Правда о войне на Украине”. Там же о пленных русских солдатах на Украине. Передай эту информацию всем, кому сможешь. Может, кто-то так же ищет своих сейчас же”.
У період з кінця лютого до початку квітня команда EVE.calls з п’яти осіб, використовуючи свої ресурси, кошти та можливості, а також небайдужі ІТ-волонтери, які допомагали збирати та сортувати бази, обтелефонували понад п’ять мільйонів номерів. Однак далі ефективність почала падати. Росіяни на другий тиждень кампанії панічно заблокували всі телефонні дзвінки через інтернет з України. А на ті що були всередині країни ввели верифікацію на початку дзвінка своїм ботом від компанії Yandex: почався бій між нашими та їхніми технологіями. Далі настало блокування усієї телефонії з України у РФ, ба більше, не всі російські лінії злагоджено працювали в державі. Як результат, впала швидкість взаємодії з російською аудиторією — від сили 15% росіян відповідали на дзвінок.
Попри призупинення інформаційної кампанії, зараз EVE.calls продовжує боротися з ворогом на своєму технологічному фронті, удосконалюючи військові дрони, що будуть здатні знищувати техніку ворога, а також застосовуючи патентну розробку голосового бота для допомоги в діяльності СБУ. Однак деталі такої співпраці поки що не розголошуються.
Хто ж такі EVE.calls та чому їм вдалося?
EVE.calls — це українська технологічна компанія, що спеціалізується на розробці у сферах голосових технологій та штучного інтелекту. Основний продукт — однойменний голосовий робот з автоматизації процесів та комунікацій, запрограмований імітувати живий діалог у режимі реального часу. Це не перший досвід стартапу в проведенні телефонних опитувань та різноманітних інформаційних кампаній. Маючи потужний досвід упродовж 6 років Eve.calls застосовує свого голосового робота у співпраці з бізнесами та українськими політиками. Мабуть, найвідоміший, але не публічний кейс виник у EVE.calls під час президентських виборів 2019 року. Тоді аби підвищити явку виборців на виборах, було проведено масове інформування населення через так званий “дзвінок від Порошенка” із закликом прийти та зробити свій вибір. Результати були дуже успішними, а соцмережами і в новинах пройшла буря повідомлень про нові технології та “Порошенка”, який обдзвонив пів країни.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Як українська технологічна компанія EVE.calls деморалізувала росіян appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією