fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Уряд відмовився скасовувати “реорганізацію” Довженко-центру: в установі назвали таке рішення плювком в обличчя суспільству

Кабінет міністрів України відповів на петицію із закликом скасувати реорганізацію, тобто фактично ліквідацію Довженко-Центру, яка набрала необхідні 25 тисяч голосів.
У відповіді на петицію йдеться, що рішення про реорганізацію установи уряд не скасовуватиме. У Кабміні вирішили, що державне підприємство “Українська анімаційна студія” буде правонаступником майнових та немайнових прав та обов’язків Довженко-Центру.
Ця відповідь надійшла майже через місяць після набрання необхідної для розгляду кількості голосів.
У Довженко-Центрі, коментуючи відповідь, заявили, що Держкіно і Кабмін хочуть передати усі повноваження щодо архівування української кінематографічної спадщини “сплячій установі без штату та практичного досвіду”.

Україна може втратити місце у Міжнародній організації кіноархівів у разі реорганізації Довженко-центру

“Ми дуже здивовані, чому Кабмін так довго зволікав з реакцією на петицію, якщо у своїй відповіді він повторив, місцями дослівно копіюючи, усі маніпулятивні тези Держкіно. Така відповідь на петицію ー це відвертий і цинічний плювок в обличчя українській громадськості, кіноспільноті, нашим міжнародним партнерам”, – йдеться в заяві.
“Держкіно і Кабмін хочуть передати усі повноваження щодо архівування української кінематографічної спадщини сплячій установі без штату, практичного досвіду і зрозумілої діяльності, яка, на “експертну” думку Голови Держкіно, не працювала 10 років, а зараз візьме і “запрацює”, – переконані в Довженко-центрі.
В органцізції наголошують: знищення Довженко-Центру це загроза національній культурній спадщині.
“Тепер ми можемо додати, що кричуща некомпетентність Держкіно межує зі зрадою національних інтересів під час російської агресії. Небажання йти на діалог з професійною спільнотою, закриття коментарів у своїх соціальних мережах не зможе приховати цю некомпетентність, а лише її підкреслює”, – зазначається в заяві.
В Центрі додали, що вважають дії Держкіно цілеспрямованим нищенням Довженко-Центру, оскільки за кілька місяців прямого управління з боку Держкіно не зроблено жодної дії для його підтримки: поліпшення його фінансово-економічних показників, приведення у відповідність законодавчої бази, сприяння у збереженні та популяризації кінематографічного надбання у часи війни.
“Вже два місяці вище керівництво Держкіно повторює одне і те саме, що означає буквально як “цілі реорганізації будуть досягнуті”. Це вперте мавпування усім відомої неадекватної мантри російських методичок ставить питання про адекватність керівництва Держкіно сучасним викликам. Очевидно, Держкіно не переймається власною репутацією, але своєю недоброчесною діяльністю вони підривають довіру не лише до окремих органів управління, а до української влади в цілому” – наголошується в заяві.
У Довженко центрі переконані: керівництво Держкіно має піти у відставку.
Нагадаємо, народні депутати з фракції “Європейська Солідарність” звернулися до Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля зі зверненням щодо так званої “реорганізації” Довженко-Центру. Про це повідомив в ефірі “Прямого” Микола Княжицький. Він наголосив, що будь-які зміни щодо цієї інституції мають відбуватися у діалозі із суспільством.
Як відомо, Держкіно видало наказ про реорганізацію “Довженко-Центру”, що може означати фактичну ліквідацію національного кіноархіву. Відповідати за кінематографічну спадщину України відомство доручає фейковій установі часів Віктора Януковича і на поталу кадрам глави ОП Андрія Єрмака.
Згодом на сайті Кабінету Міністрів розмістили петицію щодо скасування реорганізації “Довженко-Центру” в Києві. Її опублікували 17 серпня, одразу після новин про “ліквідацію” національного кіноархіву.
Разом з тим культурні інституції закликали зупинити наказ Держкіно щодо “реорганізації” Національного центру Олександра Довженка. Рішення там називають “прямою репутаційною втратою” для всієї України у той час, коли до неї прикута увага світу.
Тим часом Державне агентство з питань кіно зреагувало на звинувачення у ліквідації “Довженко-Центру”. Там запевнили, що їх наказ передбачає лише реорганізацію і створення трьох окремих підприємств.
До слова, на початку серпня міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко заявив, що держава зараз не має коштів на фінансування українського кіно.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Уряд відмовився скасовувати “реорганізацію” Довженко-центру: в установі назвали таке рішення плювком в обличчя суспільству appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією