![](https://fstpool.com/wp-content/uploads/2022/10/khryst-1.png)
Цього 2022 року Нобелівську премію миру було присуджено одночасно правозахисникам з України – “Центру громадянських свобод”, білоруському адвокату Алесю Беляцькому та російській правозахисній організації “Меморіал”.
Таке рішення Нобелівського комітету викликало нерозуміння в українському суспільстві. Річ у тому, що серед отримувачів премії разом з українцями представники держав-агресорів – Росії та Білорусі.
Крім того, як зазначають українці у соцмережах, тим самим постулюється пропагандистська зв’язка про “триєдність” українського, російського та білоруського народів, яка, у свою є чи не найголовнішим виправдання Кремлем своєї агресії проти України.
Також підлила масла у вогонь те, що у Нобелівському комітеті, зазначили, що цьогорічні лауреати “відродили та вшанували бачення миру та братерства між націями, яке сповідував Альфред Нобель — бачення, якого найбільше потребує сучасний світ”.
Втім, не всі бачать у рішенні нагородити представників України, Росії та Білорусі однією премією миру на трьох неспроможність відрізнити агресора й жертву агресії.
Також у соцмережах нагадали, що у розпал Другої світової війни премію миру не вручали.
Сама ж очільниця “Центру громадянських свобод” Олександра Матвійчук подякувала за присудження премії й закликала реформувати Раду безпеки ООН, виключити з неї Росію, розпочати міжнародний трибунал над керівниками Росії та Білорусі – Володимиром Путіним, Олександром Лукашенком – та іншими воєнними злочинцями з цих країн.
“ООН та держави-учасниці мають провести реформу міжнародного миру та безпеки, щоб створити гарантії для всіх країн та їхніх громадян незалежно від їхньої участі чи неучасті у військових блоках чи військової потужності. Росія має бути виключена із Ради безпеки ООН за систематичні порушення статуту ООН”, – наголосила Матвійчук.
Нагадаємо, що 3 жовтня назвали ім’я лауреата Нобелівської премії у галузі фізіології та медицини. Ним став фахівець з еволюційної генетики Сванте Паабо.
Також нобелівські лауреати висловили свою підтримку українському народу та перед лицем російської агресії.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Уявне “братерство” на тлі війни: як і чому Нобелівська премія миру-2022 обурила українців appeared first on Прямий.
Схожі новини
Інавгурація Дональда Трампа: де і коли дивитись пряму трансляцію церемонії
Депортація? Трамп може вигнати принца Гаррі із США
Росіяни атакували Україну дронами: Сили оборони збили 43 безпілотники