Робота багатьох українських компаній призупинилася з початком повномасштабних бойових дій. Власників “Торгового Дому “Стратег” торкнулося те саме лихо. Підприємство стало на паузу, здавалося, на невизначений термін. Але мужність бізнесменів та невгамовне бажання підтримати економіку, своїх співробітників, а також усіх українців розставила всі крапки над “і”. Вже у березні одесити повернулися на свої робочі місця та почали розробляти патріотичні настільні ігри.
У довоєнний час Олександр та Ірина Сивак — власники підприємства — забезпечували роботою приблизно 200 осіб. Але, на жаль, після 24 лютого все кардинально змінилося. Більшість колективу роз’їхалася. Хтось залишив область і перебрався до безпечніших регіонів країни, хтось і зовсім виїхав за кордон. Але, на щастя підприємців, деякі співробітники все ж таки залишилися вдома.
Про війну Олександр дізнався не з новинних пабліків і телеканалів, а від колег, які на той момент були у відрядженні — відвідували дитячу виставку в Києві.
“Якщо постійно дивитися новини, то можна збожеволіти, тому краще працювати”, – каже Олександр.
Власники бізнесу вирішили довго не затягувати з поверненням у робочий лад. Тому 15 березня всі співробітники, які залишились в Одесі, повернулися до офісу. Абсолютно всі прийшли з одним бажанням — підтримати український дух. Кожен із них вніс у розвиток свій внесок.
За час роботи у воєнному стані компанія зіткнулася з багатьма труднощами. Складною перешкодою стало постачання складників. Олександр розповідає, що дуже мало підприємств та заводів продовжує працювати у воєнний час. Власники просто не хочуть ризикувати та вкладати гроші у розвиток своєї справи. До того ж труднощі прийшли звідти, звідки їх не чекали. Підприємцю було відмовлено у державній допомозі. Виявилося, що справа подружжя Сивак не підпадає під умови її отримання. Тішить те, що одесити не здалися і продовжують не здаватися, як би важко їм не було.
На сьогодні компанія випустила величезну кількість різноманітних патріотичних настілок, які розраховані не лише на дітей, а й на дорослих.
“Ми ризикнули, випустили нову продукцію. Це наша конкурентна перевага. Так, дітей поменшало, але й конкуренція менше. Завозити із Китаю стало важче. Собівартість зросла і її важко розрахувати”, – каже бізнесмен.
Директорка компанії Ірина Сивак розповіла, що практично всі ігри складаються із комплекту спеціальних гральних карт. Ці картки упаковуються у компактну коробочку, яку можна брати з собою.
За цей час компанія випустила достатньо нових ігор. До них можна віднести настолки: “Паляниця”, “Руський воєнний корабель йди на дно”, “Ой у лузі”, “Знай наших”, “Котики та мемчики”, “Доброго вечора, ми з України”, “Все буде Україна”.
Найпопулярніші з них — “Доброго вечора, ми з України” та “Руський воєнний корабель йди на дно”. Ідея розробки належить Лілії Черніковій — співробітниці підприємства.
Ці дві гри практично нічим не відрізняються одна від одної. Весь сенс — потопити руський воєнний корабель за допомогою наявних карток на руках. У настолок лише одна відмінність. Гра “Руський воєнний корабель йди на дно” — розширена версія гри “Доброго вечора, ми з України”. Тобто до комплекту першої гри додано більше карток, таких як: “ППО”, “Кровожерливі одеські бички”, “Бойові гуси” тощо.
Тішить те, що у грі навіть “гуси” та “бички” можуть потопити корабель.
Звичайно, за цей період компанія розробляла ігри не лише для дорослих, а й для дітей. Сьогодні популярністю користується гра Аліни Ковальової — “Паляниця”. За допомогою запропонованих завдань діти навчаються правильно і чітко вимовляти слова, а також розповідати скоромовки.
Компанія “Торговий Дім “Стратег” не зупиняється на досягнутому. Найближчим часом на нас чекають новинки, з непередбачуваними та цікавими сюжетами.
Схожі новини
В Угорщині висловилися щодо надання зброї Україні
Кількість загиблих від удару балістикою по Миколаєву зросла до п’яти: у лікарні помер чоловік
“Світ сподівається на ваше лідерство”: прем’єр Японії під час виступу в Конгресі закликав США рішучіше підтримувати Україну