Керівник Офісу президента Андрій Єрмак та його заступник Кирило Тимошенко презентували послам кількох іноземних держав проєкт Фонду відновлення України. При цьому вони пообіцяли, що звітність фонду буде прозорою і в публічному доступі.
Про це повідомили у пресслужбі глави держави.
Зазначається, що презентація відбулася у форматі відеоконференції, захід зібрав понад 80 учасників.
За результатами попередніх зустрічей посли обговорили зі своїми урядами й керівництвом країн перспективи залучення до реалізації проєкту з відновлення та модернізації України.
Як зауважив Єрмак, після вивчення досвіду відновлення різних країн світу було ухвалене рішення про необхідність створення спеціального фінансового інструменту – Фонду відновлення України.
Керівник президентської канцелярії наголосив, що наглядова рада фонду на 75% складатиметься з представників донорів, а 100% його керівного складу призначатимуть донори. Звітність фонду буде в публічному доступі, зокрема обов’язковим буде оприлюднення повної інформації про статус виконання проєктів і динаміку освоєння коштів.
Кабмін виділить 400 мільйонів гривень на відновлення енергетичної інфраструктури та допомогу звільненим територіям Харківщини
Водночас передбачається, що фінансову допомогу від урядів, агентств і міжнародних організацій фонд отримуватиме у вигляді цільових грантів на підставі договору.
Єрмак поінформував, що наступного тижня президент України подасть до парламенту відповідний законопроєкт щодо діяльності Фонду відновлення України. Перед тим документ буде представлений країнам-партнерам, і Україна очікуватиме на коментарі щодо нього.
Натомість заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко зауважив, що перелік об’єктів, відновлення яких є критично необхідним уже зараз, сягнув 38 тисяч. За його словами, через брак фінансування коштом державного бюджету розпочате відновлення лише 11,4 тис. об’єктів (всього 13%), а завершене 3,4 тис. об’єктів (4%).
Повідомляється, що учасники зустрічі підтримали ідею реалізації проєкту з відновлення України. Також було позитивно оцінене прагнення української влади до забезпечення максимальної прозорості Фонду відновлення.
“Нам надзвичайно подобається підхід, який передбачає наглядову раду, прозорість у звітуванні”, – зауважила посол Сполучених Штатів Америки в Україні Бріджит Брінк.
Мужність ЗСУ, патріотизм волонтерів, допомога союзників: Порошенко на Euronews розповів про складові контрнаступу
Нагадаємо, 13 вересня в Офісі президента опублікували рекомендації щодо безпекових гарантій для України, які зокрема передбачають утримання держав-гарантів від скасування санкцій проти РФ до припинення агресії проти України та компенсації усіх збитків.
Однак у Державній думі РФ обурилися змістом проєкту “Київського безпекового договору” щодо надання Україні гарантій безпеки, який сьогодні було презентовано в офісі українського президента.
Як відомо, державний секретар США Ентоні Блінкен 8 вересня провів зустріч з президентом України Володимиром Зеленським у Києві та поінформував його про військову допомогу нашій країні. Військову допомогу США та союзників підібрано так, щоб Україна перемогла на полі бою, – наголосив тоді Блінкен.
Тим часом у розвідці США вважають, що після успішного контрнаступу у Харківській області ЗСУ можуть витіснити російські війська з інших територій України, які були окуповані в лютому.
Натомість Україна готова вести переговори з РФ тільки після звільнення своїх окупованих території в кордонах станом на 1 грудня 1991 року. Тобто це означає повне звільнення Криму і Донбасу.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post В Офісі президента ініціювали створення Фонду відновлення України: як працюватиме структура і хто розподілятиме кошти appeared first on Прямий.
Схожі новини
В Україні з січня всі субсидії зазнали змін
Банкір з України фінансував війну рф проти України
Яка нинішня ситуація на валютному ринку України