fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Хакери продають в мережі “секретні дані НАТО”: про що йдеться

Група хакерів продає в інтернеті секретні військові документи, які містять дані про сучасні системи озброєння країн НАТО. Тим часом в Альянсі проводять оцінку шкідливості впливу витоку таких даних.
Про це повідомляє ВВС.
За даними ЗМІ, хакери отримали доступ до даних, пов’язаних з великим європейським виробником зброї – MBDA Missile Systems, європейською компанією зі штаб-квартирою у Франції.
Зазначається, що вкрадені дані продаються на російських та англійських форумах. Обсяг інформації становить 80 Гб, а ціна – 15 біткоїнів (приблизно 321 тисячу доларів).
До безкоштовного зразку даних обсягом 50 Мб, який вдалося переглянути ВВС, входять документи з позначками “Конфіденційно НАТО”, “Для обмеженого користування НАТО” та “Несекретна контрольована інформація”.
Водночас хакери не підтвердили, з яких джерел вони дістали матеріали.

“Ох, не однаково мені”: Генсек НАТО привітав Українців з Днем Незалежності цитатою Шевченка

Тим часом у MBDA визнають, що стався витік, а у виставленому на продаж пакеті є документи, що їй належать. Фірма запевняє, що у вкрадених файлах не було нічого секретного.
Однак деякі з документів, які, наскільки відомо, були викрадені з MBDA, позначені як “службова інформація, яка не підлягає розголошенню чи відтворенню”.
У НАТО теж відреагували на цю ситуацію. “Ми оцінюємо ситуацію з даними, ймовірно вкраденими з MBDA. Ми не бачимо жодних ознак того, що було порушено недоторканність будь-яких мереж НАТО”, – йдеться в повідомленні.
Крім того, на думку колишнього чиновника, ймовірність того, що ці документи були розсекречені, невелика з огляду на те, що більшість файлів, мабуть, було створено у період з 2017 по 2020 роки.

Трампу загрожує до п’яти років ув’язнення: ФБР вилучили 11 комплектів секретних документів з маєтку експрезидента США

Слід зазначити, що 16 серпня компанія Microsoft виявила хакерську операцію Seaborgium, створену в Росії і спрямовану на людей і організації в країнах НАТО.
Нагадаємо, державні установи та інформресурси Естонії 17 серпня зазнали наймасштабнішої з 2007 року кібератаки. Це сталося після демонтажу радянських памʼятників.
Також раніше повідомлялося, що російські хакери провели найпотужнішу з початку війни кібератаку на сайт “Енергоатому”.
Як повідомляв “Прямий”, росіяни надіслали кошти на дрон для ЗСУ під виглядом “допомоги” своїм військовим. Активісти української кіберспільноти створили проросійські акаунти та електронні гаманці “Ківі” і “Яндекс Деньги”. Під виглядом “допомоги захисникам Донбасу” вони опублікували низку постів в антиукраїнських телеграм-каналах. У такий спосіб кіберпартизани змогли зібрати близько 1000$.
До слова, на початку липня причетні до попередніх кібератак на Україну хакери почали розсилати до держустанов листи, які при відкритті запускають шкідливу програму і вражають електронний пристрій.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Хакери продають в мережі “секретні дані НАТО”: про що йдеться appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією