Під час війни Верховний Суд дозволив забрати майно державного “ПриватБанку” на користь колишніх власників. 16 серпня відбулося відповідне судове засідання щодо столичного готелю “Мир”.
Про це повідомили у пресслужбі банку.
“Під час війни Верховний Суд дозволив відібрати майно державного “ПриватБанку” на користь колишніх власників. Вчора, 16 серпня, відбулось засідання у справі щодо спроб колишніх власників відібрати у “ПриватБанку” готель “Мир” в м. Києві. Попри кричущі порушення закону судами нижчих інстанцій Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду завершив рейдерську схему колишніх власників з позбавлення державного “ПриватБанку” права власності на багатомільйонний об’єкт нерухомості в м. Києві”, – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що “зухвале та несправедливе рішення” було ухвалено судом у складі головуючої судді Булгакової І.В., та суддів Львова Б.Ю. і Селіваненка В.П.
“Дуже прикро, що навіть під час війни зараз в країні приймаються такі рішення і майно виводиться з власності державних компаній. Але це тільки додає люті. Ми будемо продовжувати боротись з колишніми власниками, ми їх дотиснемо – якщо не в Україні, то в Америці й Англії. Так що перемога буде за нами”, – наголосив член наглядової ради “ПриватБанку” Роман Сульжик.
Фірми Коломойського купували скраплений газ “Укрнафти” за заниженими цінами — розслідування
Довідка
Право власності на київський готель “Мир” перейшло до “ПриватБанку” внаслідок звернення у 2016 році стягнення на заставне майно на підставі договору іпотеки, укладеного з ТОВ “Арден”. У 2019 році ТОВ “АЕФ” ініціювало судовий позов з метою позбавлення “ПриватБанку” майна та перешкоджання відновленню правового положення “ПриватБанку” як власника готелю Мир. Після того, як рішення нижчих інстанцій на користь позивачів було скасовано Верховним Судом, у 2021 році аналогічний позов до “ПриватБанку” ініціювало “ТОВ Артіс”.
“ПриватБанк” було націоналізовано у грудні 2016 року. Держава докапіталізувала її на 155 млрд грн. Розслідування агентства Kroll показало, що “ПриватБанк” був “об’єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій протягом щонайменше десяти років до націоналізації, що призвело до завдання банку збитків мінімум у $5,5 млрд”.
Нагадаємо, Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду підтвердив законність розпорядження НБУ про перевірку ПриватБанку, внаслідок якої виявили порушення та було ухвалено рішення про націоналізацію фінустанови.
Зазначимо, 5 липня 2022 року Господарський суд Дніпропетровської області затвердив ліквідаційний баланс і ліквідував юрособу ТОВ з іноземними інвестиціями “Новофарм”. Таким чином суд ліквідував компанію Коломойського і списав 4,3 млрд грн боргу перед ПриватБанком.
Водночас, як повідомляв “Прямий”, суди повертаються до розгляну низки справ, повʼязаних з націоналізацією Приватбанку. До них належить справа, заморожена до надання Конституційним судом висновку щодо “антиколомойського закону”.
До слова, у розслідуванні Pittsburgh Post-Gazette йшлося про те, як Коломойський через “ПриватБанк” і Deutsche Bank відмивав незаконно отримані доходи, купуючи сталеливарні заводи та нерухомість у США.
У другій частині розслідування повідомляли про те, як український олігарх Ігор Коломойський завдяки грошам вкладників “ПриватБанку” став найбільшим власником нерухомості в Клівленді штату Огайо.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post “Справа ПриватБанку”: Верховний Суд подарував київський готель “Мир” Коломойському appeared first on Прямий.
Схожі новини
Українські БПЛА уразили стратегічні об’єкти Росії: що відомо про масовану атаку
Повітряні сили вночі збили 38 російських дронів
Росіяни завдали 462 удари по населених пунктах Запорізької області, є руйнування