Міністерство охорони здоров’я дало покрокову інструкцію дій у випадку радіаційної аварії. Найголовніше, що треба зробити у цій ситуації – залишатися або зайти у приміщення.
“Зважаючи на те, що країна-терорист не дотримується жодних законів та правил ведення війни, кожен українець повинен знати базові правила поведінки у випадку надзвичайної ситуації будь-якого характеру”, – пояснили у МОЗ.
У відомстві заспокоїли що ядерно-стратегічні об’єкти будують таким чином, щоб витримувати значні фізичні пошкодження.
Крім того, на рівні всіх регіонів здійснюється моніторинг радіаційного фону, виконують цю роботу обласні Центри контролю та профілактики МОЗ.
“Станом на 7 серпня жодних відхилень від природного фону не зафіксовано”, – підкреслили у відомстві.
Як зазначають у міністерстві, до дій, які рекомендовано зробити при радіаційній аварії, належать:
залишатися в приміщенні або терміново до нього зайти;
зняти верхній шар одягу, одягти новий;
прийняти душ;
не використовувати для пиття та приготування їжі воду з-під крана;
слідкувати за офіційними джерелами інформації.
“Основне – потрібно залишатись в приміщенні або терміново у нього зайти, якщо ви перебуваєте на вулиці. Це найбезпечніша дія, яку обов’язково варто виконати”, – звертають увагу в повідомленні.
Росіяни продовжують обстрілювати Запорізьку АЕС: чи є загроза радіаційної аварії і як реагує світ
У міністерстві також нагадують, що приймати йодид калію для “профілактики” без потреби недопустимо, оскільки це може зашкодити здоров’ю. Йодна профілактика здійснюється одноразово і лише коли на це є вказівка від органів влади, тобто вживання йоду зараз не має жодного сенсу.
Як відомо, російські війська 5 серпня обстріляли магістраль, що транспортує водень на Запорізьку АЕС. Внаслідок пошкоджень ліній електропередач 4-й енергоблок станції відключений від енергосистеми та переведений до резерву.
Раніше в МАГАТЕ заявляли, що ситуація на Запорізькій атомній електростанції, захопленій російськими військовими з 4 березня, вийшла з-під контролю, і щодня стає дедалі серйознішою.
Тим часом, за повідомленням НАЕК “Енергоатом”, через дії російських окупантів Запорізька АЕС працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки: подвійний обстріл ЗАЕС російськими військами з РСЗВ протягом одного дня, 5 серпня, спричинив серйозний ризик для безпечного функціонування станції.
Крім того, за даними ЗМІ, російські окупаційні війська могли замінувати машинну залу захопленої ними Запорізької атомної електростанції.
Після обстрілів атомної станції в Офісі президента заявили, що МАГАТЕ та ООН мають жорстко вимагати від росіян вийти з території ЗАЕС та передати її під контроль спеціальної комісії. Європейський Союз також засудив дії російських військ поблизу Запорізької АЕС, які використовують станцію як військову базу.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Що робити в разі радіаційної аварії: інструкції МОЗ appeared first on Прямий.
Схожі новини
Які нові легковики обирають українці
В яких областях рекордно подорожчали квартири
У Харкові квартири продають за безцінь