Верховна Рада призначила народного депутата фракції “Слуга народу” Андрія Костіна на посаду генерального прокурора. Що відомо про нового посадовця.
Андрій Костін — юрист, співзасновник та директор Адвокатської компанії “Право”. У 2019 році його обрали народним депутатом 9 скликання від партії “Слуга народу”.
Андрій Костін був заступником голови Ради адвокатів Одеської області, Одеської обласної колегії адвокатів. Очолював комітет міжнародних відносин у Національній асоціації адвокатів України. Заснував громадське об’єднання “Одеський дипломатичний клуб”. Має звання заслуженого юриста України.
У 2010 році Костіна обрали до міськради Одеси від партії Арсенія Яценюка “Фронт змін”.
У 2019-му пройшов до Верховної ради від “Слуги народу”. Балотувався за №108 загального списку кандидатів.
Андрій Костін був заступником керівника правового комітету ВР Ірини Венедіктової, а з 14 січня 2020 очолив його після призначення Венедіктової в.о. директором ДБР, а потім генпрокурором.
З травня 2020 Костін входив до складу ТКГ із врегулювання ситуації на Донбасі, працював у підгрупі з політичних питань. Певний час виконував обов’язки першого заступника глави української делегації у Тристоронній контактній групі.
Наприкінці березня-квітня 2022 Костін брав участь у переговорах з росією у Стамбулі щодо підготовки проєкту договору про гарантії безпеки України.
Андрій Костін був одним з кандидатів на місце глави Спеціальної антикорупційної прокуратури, однак профільні громадські організації визначили його кандидатуру невідповідною посаді за критерієм політичної нейтральності.
Такі громадські організації, як “Центр протидії корупції”, “Фундація DEJURE”, “Автомайдан” та” Трансперенсі Інтернешнл Україна” не рекомендували кандидатуру Костіна.
Крім того, активісти знаходили порушення в його декларації за 2019 рік. Тоді нардеп продав дві квартири в Одесі, але не подав до НАЗК повідомлення про суттєві зміни в майновому стані через отримання прибутку від продажу нерухомості.
Також як голова комітету з правової політики Костін відповідальний у парламенті за судову реформу. Проте саме в період керівництва комітетом Костіним належна судова реформа блокувалася, а необхідні законодавчі зміни та пропозиції спотворювалися, йдеться у спільному проєкті “НЕгідні очолити САП”.
Зазначимо, що за призначення Андрія Костіна на посаду Генпрокурора проголосувало 299 народних обранців, 32 утримались та 33 не голосували.
За фракціями проголосували:
“Слуга Народу” – 220
“Європейська Солідарність” – 0
“Батьківщина” – 2
“Платформа за життя та мир” – 15
“За майбутнє” – 14
“Голос” – 3
“Довіра” – 18
“Відновлення України “- 14
“Позафракційні” – 13
Новим генпрокурором України став Андрій Костін
Відповідно до Конституції Генеральний прокурор призначається на посаду та звільняється з посади президентом за згодою Верховної Ради. Після відповідного голосування парламенту президент України має підписати відповідний указ.
Нагадаємо, 27 липня стало відомо, що Зеленський вніс до Ради постанову про призначення нового генпрокурора.
Раніше 19 липня 2022 року Верховна Рада України звільнила Ірину Венедіктову з посади генерального прокурора. За це рішення проголосували 264 нардепи.
17 липня президент Володимир Зеленський відсторонив від посади генерального прокурора Ірину Венедіктову й усунув від виконання обов’язків главу Служби безпеки України Івана Баканова. Президент пояснив своє рішення масовими випадками державної зради й колабораціонізму в лавах цих відомств.
Як повідомлялося раніше, фракція “Європейська Солідарність” вважає кадрові рішення щодо керівників Служби безпеки України та Офісу генерального прокурора черговим кроком до диктатури російського зразка.
Тим часом Андрій Єрмак і Олег Татаров далі блокують призначення керівника САП.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post В Україні з’явився новий очільник Генеральної прокуратури: що про нього відомо appeared first on Прямий.
Схожі новини
На Житомирщині загинули 3 дитини з однієї сімʼї внаслідок російської атаки
На фронті відбулось 100 бойових зіткнень – Генштаб
На Київщині збільшилася кількість постраждалих від російської атаки: що відомо