fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

ДБР викрило керівництво мережі військових магазинів на махінаціях з допомогою для ЗСУ

Guns are displayed at Shore Shot Pistol Range gun shop, amid fears of the global growth of coronavirus disease (COVID-19) cases, in Lakewood Township, New Jersey, U.S. March 19, 2020. REUTERS/Eduardo Munoz - RC27NF96A651

Працівники Державного бюро розслідувань викрили засновника та керівника однієї зі столичних мереж магазинів, що спеціалізуються на продажі товарів військового призначення, на махінаціях з гуманітарною допомогою.

Встановлено, що зловмисники вирішили збагатитися коштом Збройних сил України, повідомляє пресслужба ДБР.

У квітні 2022 року підприємці звернулись до однієї зі столичних військових частин із пропозицією привезти для них безплатно бронепластини та захисні шоломи. Вони обіцяли закупити їх власним коштом за кордоном та передати військовим, як гуманітарну допомогу. Для цього комерсанти попросили надати підприємству сертифікат на ввезення відповідного товару, що дозволяло уникнути проходження митних формальностей та сплати митних платежів до державного бюджету.
Після отримання відповідного сертифікату, зловмисники завезли з території Польщі до України 1,5 тис. бронепластин та 300 захисних шоломів. Задекларована вартість товару на той момент складала понад 800 тис. гривень. За попередніми оцінками ринкова вартість складає приблизно 8 млн грн.
Надалі, замість того аби безоплатно передати товар військовим, підприємці запропонували керівництву частини укласти з ними договір купівлі-продажу та викупити шоломи та пластини за ринковою вартістю. Коли військові відмовили, підприємці почали тиснути на них.

Водночас бронепластини та шоломи були виставлені на продаж через мережу власних магазинів.
21 липня слідчі Бюро провели 8 санкціонованих обшуків за місцями проживання вказаних осіб, у магазинах та складах. У зловмисників вилучено 120 тисяч незареєстрованих набоїв до вогнепальної зброї.

Власнику та керівнику торгової мережі повідомлено про підозру у продажі товарів безоплатної допомоги, з метою отримання прибутку, вчиненому у значному розмірі, за попередньою змовою групою осіб, під час воєнного стану (ч. 3 ст. 201-2 КК України).

Підозрюваним загрожує позбавлення волі до 7 років.

Як повідомлялося, Служба безпеки України викрила компанії, які умисно зривали постачання медичного обладнання до військових шпиталів. Їх фактичним власником виявився громадянин Росії.
Нагадаємо, Служба безпеки України затримала керівника благодійного фонду на Житомирщині, який ввозив з-за кордону гуманітарну допомогу для ЗСУ та продавав її.

Поділитися цією публікацією