Україну прийнято в багатосторонню програму взаємосумісності, що реалізує технологічну співпрацю армій держав-членів НАТО. Таке рішення було ухвалено за результатами голосування на щорічному засіданні MIP Steering Group.
Про це повідомили у Генштабі ЗСУ.
Зазначається, що як асоційований член MIP Україна отримала право спільно розробляти та вносити зміни до ключових стандартів НАТО щодо взаємодії систем бойового управління та суміжних стандартів.
“Україна має потужний ІТ потенціал і гідного союзника – НАТО. Упевнений, ми привнесемо свою експертизу у розвиток колективної безпеки”, – прокоментував міністр оборони Олексій Резніков.
Україна чекає від Заходу далекобійні ракети для HIMARS – Резніков
За підтримки Трастового фонду C4 Україна-НАТО й програми MIP зроблено вагомий внесок у розвиток української системи ситуаційної обізнаності “Дельта”, яка з 2016 року розробляється українськими військовими ІТ-фахівцями. Саме на прикладі роботи “Дельти” офіцери Центру інновацій та розвитку оборонних технологій Міноборони представили потенціал України на засіданні MIP Steering Group.
“Для України надання статусу члена MIP – це знакове рішення. Тепер Україна може посилювати співпрацю з Північноатлантичним альянсом та країнами поза НАТО. Це рішення показує прогрес у розвитку здатності України до ситуаційної обізнаності у світі”, – зазначив голова Центру інновацій та розвитку оборонних технологій полковник Марат Утюшев.
Україні вже повідомили про членство в MIP офіційними дипломатичними каналами. Також прапор України буде включено до шаблону оформлення всіх документів MIP.
У своєму листі представники НАТО зазначили, що ця подія є добрим прикладом співпраці України з НАТО.
Після втрат в Україні Росія щонайменше два роки не здатна на нову війну – міністр оборони країни НАТО
Нагадаємо, Петро Порошенко в ефірі американського телеканалу MSNBC подякував США за лідерство у підтримці України і постачанні зброї. П’ятий Президент також зазначив, що Україна потребує ще більше озброєння, і закликав інші країни НАТО ухвалити Акти про ленд-ліз на зразок американського.
Як повідомляв “Прямий”, США спільно з союзниками мають намір “задушити російську військову машину”, а також зупинити зростання цін на нафту та бензин до рівня, який зможе завдати шкоди світовій економіці.
Тим часом Бундестаг вимагає від канцлера Німеччини Олафа Шольца провести спільну конференцію і відзвітувати про те, що офіційний Берлін робить для допомоги Києву. Там заявили, що Німеччина має взяти на себе провідну роль у подальшій допомозі Україні.
Нагадаємо, 12 липня міністр оборони України Олексій Резніков провів онлайн-зустріч з міністром оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт щодо питання подальших постачань німецького озброєння Україні. Резніков подякував німецьким партнерам “за тверду прихильність щодо підтримки України”. “Чекаємо гарних новин найближчим часом”, – додав він.
До слова, у НАТО відзначили майстерне застосування гаубиць М777 українськими воїнами
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Україна приєдналася до програми технологічної взаємосумісності з НАТО: що це означає для ЗСУ appeared first on Прямий.
Схожі новини
СБУ затримала ворожого агента, який допомагав коригувати російські атаки
Яка ситуація на фронті: на Покровському напрямку – понад третина від усіх боїв
Нігерія приєдналася до проросійського блоку: що відомо