![](https://fstpool.com/wp-content/uploads/2022/07/screenshot_385.png)
Самохідна артилерійська установка CAESAR, яка створена і виробляється французькою компанією Nexter, одна з найбільш популярних у світі колісних САУ. Головна перевага – це висока мобільність, маневреність і скорострільність. Завдяки швидким діям українських артилеристів ворог не встигає відкривати вогонь у відповідь.
CAESAR (CAmion Equipé d’un Système d’ARtillerie) – це буквально “вантажівка оснащена артилерійською системою”.
Французька 155-мм самохідна артилерійська установка призначена для знищення живої сили, артилерійських батарей, а також для забезпечення проходів у мінних полях або через польові загородження.
Розробкою мобільної системи для підтримки сил швидкого реагування займалась фірма GIAT починаючи з 1994 року. Перші САУ для військових випробувань були поставлені у 2003 році, а серійне виробництво розпочалося у 2007-му.
фото: Nexter
У січні 2022 року під час вогневих випробувань випущений із CAESAR коригований снаряд Excalibur прямим влученням знищив дві цілі на відстані 46 кілометрів.
Артилерійською частиною установки є гаубиця калібром 155-мм і довжиною ствола у 52 калібри. Гаубиця може використовувати весь асортимент 155-мм снарядів НАТО, включаючи касетні. Максимальна дальність стрільби – 42 кілометри. Скорострільність – 6 пострілів на хвилину. Система управління вогнем FAST-Hit автоматизована з прив’язкою до GPS.
фото: Nexter
Прототип комплексу та експортні зразки монтуються на шасі Mercedes-Benz Unimog U 2450 6×6. А варіант для французької армії – на Renault Sherpa 5 з додатковим бронюванням. Комплекс може транспортуватися військово-транспортним літаком C-130 Hercules або А400М.
З літа 2009 8 САУ CAESAR французької армії перекинули до Афганістану, де базувалися на базах Tora, Tagab та Nijrab. У межах місії ООН у Лівані декілька систем були у складі французького контингенту. У квітні 2011 року тайська армія використовувала CAESAR проти БМ-21 “Град” камбоджійців. Згідно з офіційними даними, знищили дві такі установки.
фото: Defence Express
Технічні характеристики CAESAR
Вага: 17,7 т (6×6), 28,7-30,2 т (8×8)
Довжина: 10 м (6×6), 12,3 м (8×8)
Ширина: 2,55 м (6×6), 2,8 м (8×8)
Висота: 3,7 м (6×6), 3,1 м (8×8)
Екіпаж: 5-6 осіб
Калібр: 155 мм
Довжина ствола: 52 калібри
Дальність стрільби: 42 км (звичайні снаряди), 50 км (з ракетною системою)
Боєкомплект – 18 снарядів у версії 6х6
Швидкострільність – 6 пострілів за хв
Максимальна швидкість: 100 км/год (по дорозі), 50 км/год (по бездоріжжю)
фото: Nexter
23 травня 2022 року спочатку у соціальних мережах, а потім і в українських медіа почала поширюватися інформація про те, що нібито САУ CAESAR уже як місяць активно використовують українські військові проти російських загарбників.
Згодом, 25 травня, цю інформацію підтвердив головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний.
За словами українських військовослужбовців, головна перевага – це висока мобільність і маневреність. “Тобто ми виграємо дуже багато часу на тому, щоб зайняти вогневу позицію, відстрілятися і швидко залишити. Ворог не встигає по нам відкрити у відповідь вогонь. Менше хвилини від зайняття вогневої позиції до першого пострілу. Близько п’яти снарядів за хвилину ми випускаємо. Також менше хвилини – і ми залишаємо вогневу позицію”, – розповів Гліб, командир САУ CAESAR.
16 червня 2022 року президент Франції Еммануель Макрон заявив про передачу додаткових шести САУ CAESAR. Французькі САУ надійшли на озброєння 55-ї окремої артилерійської бригади “Запорізька Січ” Збройних сил України. Разом з артилерійськими установками українські військові отримали і підривачі FU RALEC DE F3 з функцією повітряного підриву.
фото: Nexter
Нагадаємо, 1 липня повідомлялося, що Франція передасть Україні ще шість самохідних артилерійських установок CAESAR і значну кількість бронетехніки.
Тим часом українські артилеристи успішно освоїли французькі САУ на колісному шасі CAESAR і ефективно нищать російських окупантів. Результат — два танки, дві БМД і вантажівка з боєкомплектом окупаційних військ РФ.
Раніше Франція уже передала Україні 12 гаубиць Caesar. В Генштабі ЗСУ продемонстрували, як українські захисники знищили самохідну гаубицю 2С-19 “Мста-С” та командно-штабну машину командира батареї військ РФ одним залпом з САУ CAESAR.
Розмір не має значення: американські дрони-камікадзе Switchblade ефективно знищують ворога у надскладних умовах
Як повідомляв “Прямий”, українські військові отримали від західних союзників мобільні берегові протикорабельні комплекси Harpoon для захисту морського узбережжя та знищення російських кораблів. Це одна з найвідоміших та найпотужніших протикорабельних систем у світі. ЗСУ вже продемонстрували своє вміння використовувати ПКР – двома ракетами Harpoon було знищено корабель Чорноморського флоту РФ.
Крім того, українські захисники успішно застосовують на практиці надані Великою Британією ракети Brimstone класу “земля-земля” або “повітря-земля”. Така зброя допомагає діставати ворога навіть у глибокому тилу. Ці ракети можуть зіграти визначну роль у війні, адже завдяки низькому рівню шуму та малому тепловому сліду Brimstone практично невидимі для ворожої ППО.
Як повідомляв “Прямий”, через зручність використання, точність вогню та дальність гаубиці М777 отримали вже багато позитивних відгуків від українських захисників, які встигли їх оцінити та випробувати у бойових умовах. Цю установку, яку називають до того ж найлегшою гаубицею калібру 155 міліметрів, воїни ЗСУ прозвали “три сокири”.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post “Від Парижа з любов’ю”: як високомобільні французькі САУ CAESAR “кошмарять” росіян на лінії фронту appeared first on Прямий.
Схожі новини
СБУ затримала ворожого агента, який допомагав коригувати російські атаки
Яка ситуація на фронті: на Покровському напрямку – понад третина від усіх боїв
Нігерія приєдналася до проросійського блоку: що відомо