Російські військові злочини в Україні нагадали світові про геноцид у Сребрениці (Боснія і Герцеговина). Невиправдана і неспровокована агресія Росії повернула на європейський континент жорстоку війну, – заявили в Єврокомісії.
Про це йдеться у спільній заяві глави європейської дипломатії Жозепа Борреля та єврокомісара Олівера Варгелі у зв’язку з 27-ю річницею геноциду, де були навмисно знищені тисячі чоловіків з числа боснійських мусульман.
“Ми вшановуємо 27-й рік пам’яті всіх жертв та всіх, хто досі вважається зниклим унаслідок геноциду в Сребрениці. Ми перебуваємо у скорботі разом із їх близькими та друзями, що вижили у цьому геноциді. Водночас, ми не можемо сприймати мир як даність. Російська невиправдана та неспровокована агресія проти України повернула жорстоку війну на наш континент. Масові вбивства та воєнні злочини, які ми бачили в Україні, нагадують про подібні вчинки, що ми бачили на Західних Балканах у 1990-х роках”, – йдеться у документі.
Воєнні злочини РФ: ООН зафіксувала 124 випадки сексуального насильства, але реальні цифри в рази вищі
Боррель та Варгеї наголосили, що безпека й стабільність Європи та міжнародний порядок, оснований на правилах, пережили величезне потрясіння, та нагадали про необхідність повставати для того, щоб захищати мир, людську гідність та універсальні цінності.
Також у заяві йдеться про те, що Європа не забула про свою відповідальність, оскільки не змогла запобігти розправі над боснійськими мусульманами.
Довідка
Геноцид у Сребрениці був одним з епізодів югославських війн в 1990-х. Після того, як в квітні 1993 року Радбез ООН оголосив Сребреницький анклав зоною безпеки, його в 1995 році захопила армія боснійських сербів.
Як встановив Міжнародний трибунал по Югославії, солдати армії Республіки Сербської вбили від 7 до 8 тисяч боснійських мусульман. У 2003 році Республіка Сербська офіційно визнала відповідальність за геноцид.
Геноцид в Сребрениці підштовхнув НАТО завдати ударів по сербських позиціях, щоб не допустити нападу на інші зони безпеки. Західна інтервенція в підсумку призвела до того, що хорвати і босняки провели кілька наступальних операцій, що зумовило остаточний розпад Югославії.
Міжнародний трибунал засудив командирів боснійських сербів за причетність до геноциду, а командувачу військами Ратко Младичу дали довічне ув’язнення.
Україна звернулась до Міжнародного суду ООН через звинувачення у “геноциді” з боку Росії
Нагадаємо, у США створено групу з розслідування воєнних злочинів, яка працюватиме над виявленням та притягненням до відповідальності всіх, хто вчинив воєнні злочини в Україні.
Як відомо, ООН розслідуватиме воєнні злочини РФ, приділяючи особливу увагу примусовій депортації та незаконному усиновленню дітей з України. Незалежна міжнародна комісія ООН з розслідування злочинів, вчинених росіянами в Україні, відвідала Київську область і провела робочі зустрічі з представниками місцевої влади та правоохоронними органами.
Водночас у Кремлі назвали “абсурдними” спроби створення трибуналів для розслідування воєнних злочинів РФ. Там вважають, що покарання країни з найбільшим ядерним потенціалом “потенційно створює загрозу існуванню людства”.
А тим часом заступниця голови місії США при ОБСЄ Кортні Остріан повідомила, що Сполучені Штати виявили не менше 18 фільтраційних таборів, через які проходять українці, яких депортують до росії. Припускається, що їх підготували ще до повномасштабного вторгнення російської армії до України.
Як повідомляв “Прямий”, понад 10 тисяч маріупольців перебувають у “тюрмах” так званої “ДНР”. Місцеві мешканці незаконно були затримані окупантами та направлені до місць позбавлення свободи, при цьому вони піддаються різним формам катування.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Злочини росіян в Україні нагадують геноцид у Сребрениці – Єврокомісія appeared first on Прямий.
Схожі новини
“Протиправних дій не було”: у Харківському ТЦК відреагували на смерть цивільного на території установи
Росія вперше затримала судно, яке вийшло з естонського порту: з чим це пов’язано
Україна повернула з окупації юнака, який мріяв про зустріч з батьком