Для успішного продовження євроінтеграції Україна повинна посилити боротьбу з корупцією, знизити вплив олігархів та ухвалити закон про ЗМІ.
Про це заявила президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час виступ по відеозв’язку перед Верховною Радою, повідомляє Главком.
“Україна отримала статус кандидата на членство у Європейському Союзі. Та, щоб зберегти цей статус, та продовжити євроінтеграцію, Києву слід провести ряд реформ і призначити керівників антикорупційної прокуратури та антикорупційного бюро”, – сказала голова Єврокомісії.
Фон дер Ляєн заявила, що Україна – єдина країна у Східному партнерстві Європи, яка ухвалила антиолігархічний закон. Також президентка Єврокомісії, яка у травні відвідала Київ, наголосила на реформі Конституційного суду.
Законодавство необхідне для процедур відбору суддів відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії. Інститути повинні ожити, щоб вони могли задовольнити сподівання вашого народу. Або подумайте про надмірний вплив олігархів на економіку. Сьогодні Україна – єдина країна у Східному партнерстві Європи, яка ухвалила закон, покликаний зламати контроль олігархів над вашим економічним та політичним життям. І я хвалю вас за це
Урсула Фон дер Ляєн
Також, за словами очільниці Єврокомісії, Верховна Рада має прийнятий закон про ЗМІ, “який приведе українське законодавство у відповідність до чинних стандартів ЄС та наділить повноваженнями незалежного регулятора ЗМІ”.
Як повідомлялося, 1 липня, в сесійній залі Верховної Ради України встановили прапор Європейського союзу.
Нагадаємо, 23 червня лідери 27 країн ЄС на саміті Європейської ради підтримали надання статусу кандидата в члени ЄС Україні й Молдові.
Як відомо, завдяки спільній позиції президента України Володимира Зеленського та лідера партії “Європейська Солідарність” Петра Порошенка, які працювали з міжнародними партнерами щодо надання Україні статусу кандидата в ЄС, Києву вдалося отримати консолідовану підтримку Заходу.
Україна подала заявку на вступ до ЄС 28 лютого 2022 року, а Грузія і Молдова зробили такий крок 3 березня 2022 року. Єврокомісія оприлюднила свою офіційну думку щодо заявки всіх трьох країн 17 червня 2022 року.
Слід зауважити, що отримання статусу кандидата – один із обов’язкових етапів для країни, яка прагне стати повноправним членом Європейського Союзу.
Більше про те, що дасть Україні статус кандидата в ЄС та чого Європа вимагає від України, можна дізнатись у матеріалі “Прямого“.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Голова Єврокомісії назвала кроки, які Україна має здійснити для успішної євроінтеграції appeared first on Прямий.
Схожі новини
Яка ситуація на фронті: на Покровському напрямку – понад третина від усіх боїв
Нігерія приєдналася до проросійського блоку: що відомо
Росіяни атакували Томину Балку на Херсонщині