
В Україні під час воєнного стану діють обмеження на проведення операцій із іноземною валютою. Зокрема діють ліміти на її зняття з рахунків – причому як усередині країни, так і за кордоном. Такі правила потрібні, щоб перешкоджати відтоку коштів із України. Обмеження прописано на сайті Національного банку України (НБУ).
Зняття валюти в Україні
Зняти кошти з валютного рахунку можна як у гривні, так і у валюті рахунку. Тобто з доларової картки клієнт банку може перевести в готівку долари, а з євро – євро. Діють такі ліміти:у гривні – 100 тис. грн на день;у валюті з рахунку – в еквіваленті 100 тис. грн на день.
Так, наприклад, із доларового рахунку можна зняти у касі банку близько 3,4 тис. дол. на день. Комісія в лімітах не враховується.
Зняття валюти за кордоном
Оскільки банкомати та каси банків за межами України видають не гривню, а іноземну валюту, обмеження відрізняються. Вони покликані запобігти виведенню капіталу. Ліміти такі:
до 100 тис. грн в еквіваленті на день – на зняття валюти за кордоном з рахунків в іноземній валюті;
до 100 тис. грн на місяць – на зняття валюти з гривневих рахунків.
Продаж іноземної валюти
Якихось обмежень на продаж іноземної валюти за гривню (готівкову та безготівкову) відсутні. Водночас, обмін доларів на євро і навпаки можливий тільки в безготівковій формі. Продати іноземну валюту можна у відкритих відділеннях банків, операторів поштового зв’язку, в обмінниках та через онлайн-банкінг.
Купівля іноземної валюти
З 14 квітня українцям дозволено купувати готівкову іноземну валюту. Купівля безготівкової валюти заборонена.
Чи можна відкрити валютну картку?
НБУ не встановлював обмежень на випуск валютних карток. У більшості банків можна отримати віртуальну картку, якою можна розраховуватися за допомогою платіжних програм Apple Pay або Google Pay.
Схожі новини
Трамп анонсував телефонні розмови із Зеленським та Путіним
Путін імітує мирний процес – МЗС
Війну Росії проти України неможливо завершити військовим шляхом – Ердоган