fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Нейтральні заяви й жодних практичних кроків — Забродський про закрите засідання РНБО

Нараду Ради національної безпеки й оборони щодо безпекової ситуації в Україні запланували запізно. Не варто очікувати від цього заходу проривних рішень і розвіювання сумнівів.
Таку думку в ефірі “Прямого” висловив народний депутат від “Європейської Солідарності” Михайло Забродський.
“Якщо розпочати з самого факту врешті-решт проведення такої зустрічі, його можна, звісно, лише привітати. Хоча і викликає здивування, чому це відбувається лише сьогодні, а не відбулося, наприклад, вчора або позавчора, згідно з ініціативами, які лунали”, — сказав він.

По-друге, не може залишитись осторонь і сам формат зустрічі. Тому що це мали бути керівники відповідних відомств і представники вищого керівництва держави. Наразі ми маємо змогу, я так розумію, спілкуватися з секретарем РНБО України. З великою повагою до цієї посади, але ця посада більш адміністративна і ніяк не може претендувати на роль тієї посадової особи, яка очолює РНБО України.

Михайло Забродський

Оскільки представники силових відомств можуть говорити лише дозволені речі, навряд чи скажуть щось нове.
“Коли ми чуємо від пана Стефанчука заяви про те, що будуть представники відповідних силових структур, то це теж певного роду маніпуляція. Тому що представник завжди діє лише в рамках того, що йому дозволено говорити, і питання, які він має право коментувати. У випадку, якщо щось буде виходити за ці рамки, навряд чи ми почуємо щось більш авторитетне або щось нове”, — додав Забродський.

Особисто я не очікую від цієї наради якихось проривних повідомлень або якогось розвіювання будь-яких сумнівів, які є у значної частини суспільства. Повністю погоджуюсь з вами, що відсутність інформації є першоджерелом паніки. А паніка в державному масштабі – це дуже і дуже страшна річ. Враховуючи те, як змінювався спектр взагалі ставлення влади до того, що відбувається, починаючи з листопада, я цілком ймовірно припускаю, що будуть найбільш узагальнені, нейтральні заяви стосовно того, що потрібно готуватися, це в кращому разі, потрібно єднатися, потрібно вживати певних заходів. І все, на цьому буде поставлена крапка. Навряд чи будуть обговорюватись якісь практичні кроки, зважаючи на сам формат зустрічі, яка планується, яка тепер триває.

Михайло Забродський

Нагадаємо, на тлі високої загрози вторгнення Російської Федерації президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден закликав американців негайно виїхати з України.
Згодом із закликом покинути Україну до своїх громадян звернулись уряди Нідерландів, Японії, Південної Кореї, Чорногорії, Великої Британії, Норвегії, Латвії та Ізраїлю.
До слова, розвідувальна спільнота InformNapalm одержала дані, що Росія планує диверсії “під чужим прапором” проти своїх “іміджевих” об’єктів для виправдання подальшої агресії щодо України. Зокрема, спецслужби РФ розглядають можливість підірвати Керченський міст.
Крім того, нові супутникові знімки компанії Maxar показують, що РФ продовжує нарощувати військову силу в Криму, у Білорусі та на заході Росії. На ці території прибуває додаткова техніка та війська.
Нагадаємо, що протягом 13-19 лютого Росія в межах ракетних та артилерійських навчань збирається перекрити райони Чорного й Азовського морів без передбаченого проходу для торговельних суден. Такого не було 8 років.
До того ж міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що тепер біля кордону з Україною перебувають приблизно 130 тисяч російських військових.
З огляду на це голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Європейський Союз готовий до переговорів з Москвою, однак у разі військового вторгнення Російської Федерації в Україну на Кремль очікують жорсткі санкції.
Тим часом президент України Володимир Зеленський не розуміє, чому світові лідери останніми місяцями обговорюють ризики нового військового нападу Російської Федерації на Україну
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Нейтральні заяви й жодних практичних кроків — Забродський про закрите засідання РНБО appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією