У США вважають, що Російська Федерація цього місяця хоче провести військові навчання з використання ядерної зброї.
Про це Financial Times повідомили джерела у Конгресі США, передає ZN.ua.
За даними видання, Росія здійснить це як попередження для НАТО, аби Північноатлантичний альянс не втручався, якщо Володимир Путін все ж вирішить здійснити нове вторгнення в Україну.
Петро Порошенко в інтерв´ю CNBC закликав до санкцій проти Північного потоку-2
“Про плани Путіна провести ядерні навчання розповіли голова Комітету начальників штабів, генерал Марк Міллі та директорка національної розвідки Авріл Хейнс 4 лютого під час виступу в Палаті представників за закритими дверима”, – йдеться у матеріалі Financial Times.
Подібні навчання Росії зазвичай включають випробування міжконтинентальних балістичних ракет з землі, моря та повітря. У США вважають, що цього разу вони відбудуться в лютому, аби пригрозити українським союзникам не втручатися в українсько-російські відносини.
Financial Times вважає, що якщо Путін все ж наважиться на вторгнення, то станеться це в середині лютого – на початку березня.
“Проведення навчань, які збігаються з вторгненням, стане потужним нагадуванням НАТО про потужність ядерних сил Москви, які є найбільшими у світі”, — наголошує видання.
Експерти повідомляють, що РФ має у своїх сховищах до 4500 ядерних боєголовок.
“Це було б неймовірно провокаційним і зловісним сигналом – якби вони зробили це одночасно з вторгненням в Україну”, — сказала експертка з ядерної зброї із Гудзонського інститут у Вашингтоні Ребека Гайнріхс.
Вчора, 4 лютого, на тлі агресивної політики Російської Федерації, Україна та Сполучені Штати Америки узгодили подальші кроки для стримування агресивних намірів Москви.
Нагадаємо, що Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг заявив, що попри заяви Кремля щодо повернення військ до місць постійної дислокації, Російська Федерація перекинула до Білорусі близько 30 тисяч військових та сучасне озброєння.
Водночас попри занепокоєння західних партнерів міністр оборони України Олексій Резніков заперечив можливість масштабного вторгнення Російської Федерації найближчим часом.
Натомість на нових супутникових знімках російських військ в Білорусі, окупованому Криму та західних областях Росії видно, як розгортають намети й збільшують кількість військової техніки, зокрема ракетні комплекси “Іскандер-М”.
Проте президент України Володимир Зеленський не розуміє, чому світові лідери останніми місяцями обговорюють ризики нового військового нападу Російської Федерації на Україну.
Натомість країни НАТО переводять сили в стан готовності й направляють додаткові кораблі та винищувачі до країн у Східній Європі.Таким чином Північноатлантична організація планує посилити оборону союзників, оскільки Росія продовжує нарощувати свою військову присутність в Україні й навколо неї.
Раніше в американській газеті The New York Times опублікували нову карту розташування російських військ поблизу кордону з Україною. Натепер близько 100 тисяч ворожих військових оточують нашу країну з трьох боків.
З огляду на це голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Європейський Союз готовий до переговорів з Москвою, однак у разі військового вторгнення Російської Федерації в Україну, на Кремль очікують жорсткі санкції.
Зазначимо, що західні ЗМІ повідомили про підготовку Кремлем наступу на декількох фронтах у січні-лютому 2022 року із залученням до 175 тисяч військових.
Що цьому передувало
Як відомо, з кінця жовтня 2021 року у західній пресі з’явилась інформація, що Російська Федерація не відвела свої війська після закінчення навчань “Захід-2021”, мало того, РФ почала перекидати до кордонів з Україною додаткові військові сили й засоби.
Цю інформацію, згодом підтвердила й розвідка США та інших країн НАТО. Вони прямо заявили про підготовку Росією нового військового вторгнення в Україну.
На цьому тлі 7 грудня відбулись переговори президентів США ті РФ, на яких Джо Байден попередив свого російського колегу про неприпустимість нової агресії проти України та пригрозив новими санкціями у разі ескалації конфлікту.
15 грудня Росія передала США два документи про так звані “гарантії безпеки”, яких у Кремлі вимагають від НАТО. Вони передбачали заборону на вступ у НАТО України, Молдови та Грузії, а також відмову від діяльності НАТО на території країн-членів, які приєдналися до Альянсу після 1997 року.
З 10 по 17 січня відбулись переговори представників Росії з США, НАТО та країнами ОБСЄ щодо так званих “гарантій безпеки”. На них російській стороні було доведено про неприйнятність її вимог. Генсек НАТО Єнс Столтенберг також заявив про необхідність виведення військ РФ з окупованих нею територій України, Грузії та Молдови.
З огляду на реальну загрозу з боку Росії США, Велика Британія та інші країни Європи почали надавати Україні оборонне озброєння — мова насамперед йде протитанкові комплекси Javelin, NLAW та ПЗРК Stinger. Особливу позицію у цьому питанні зайняв офіційний Берлін — він заборонив країнам ЄС передавати Україні озброєння виготовлене у Німеччині, обмежившись допомогою у 5 тисяч касок.
Через реальну загрозу війського вторгнення РФ США, Велика Британія, Канада та Австралія оголосили про евакуацію членів родин дипломатів та другорядних співробітників дипустанов.
Вчора, 31 січня, відбулось скликане на вимогу США засідання Ради безпеки ООН щодо ситуації в Україні, на якому переважна більшість країн засудила агресивні наміри РФ щодо України та підтримали суверенітет та територіальну цілісність України. Представниця США також вказала на те, що попри заяви російської сторони про відведення військ від кордонів України, Росія продовжує нарощувати військову присутність біля українських кордонів.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Залякати НАТО: Росія у лютому проведе навчання використанням ядерної зброї – Financial Times appeared first on Прямий.
Схожі новини
СБУ повідомила про підозру ексведучому медведчуківського каналу
Сили оборони уразили нафтобазу в Тульській області
У Києві відновила роботу станція “Лук’янівська” після російської атаки