Майже вся високотехнологічна продукція у Росії виготовляється за участю американців і може стати недоступною, якщо влада США вирішить накласти відповідні санкції за агресію проти України.
Про це пише російське видання RBC.
Потенційні санкції через загострення конфлікту в Україні унеможливлять закупівлю обладнання в іноземних виробників, а також серйозно ускладнять його виробництво російськими компаніями – кажуть учасники ринку.
У січні Міністерство промисловості і торгівлі обговорило з учасниками ринку комп’ютерних технологій оцінку наслідків можливих санкцій, якими влада США пригрозила Росії в разі вторгнення в Україну.
У четвер, 20 січня агентство Reuters з посиланням на джерела повідомило, що США попередили американських чіпмейкерів, що в разі російського вторгнення в Україну Білий дім може заборонити експорт своєї продукції, а також розширити на Росію сферу дії так званого правила прямого іноземного виробництва, яке раніше застосовувалося проти китайських телекомунікаційних компаній..
Це дозволить адміністрації президента Джо Байдена припинити поставки чіпів, комп’ютерів, побутової електроніки, телекомунікаційного обладнання та інших продуктів, виготовлених в будь-якій точці світу, якщо були використані американські технології.
У вівторок, 25 січня, високопоставлений чиновник адміністрації США на брифінгу для журналістів повідомив про підготовку нових заходів експортного контролю, які в разі російського вторгнення в Україну повинні будуть “заборонити поставки всього, що потрібно Росії і що не може бути легко замінено в іншому місці”. Зокрема, він заявив про намір заборонити експорт складних технологій і високотехнологічних товарів, розроблених і вироблених в США, а також потенційно деяких товарів іноземного виробництва у важливих для президента РФ галузях: штучний інтелект, квантові обчислення, оборона, аерокосмічна промисловість, лазери і датчики, морське обладнання.
Майже всі напівпровідники так чи інакше або розроблені з використанням американського програмного забезпечення, або зроблені з використанням американського обладнання, механізмів, пише The Washington Post.
За словами джерела видання, США зможуть змусити найбільшого в світі виробника напівпровідників TSMC відмовитися від експорту своєї продукції в Росію. TSMC – виробник процесорів, які розробляють російські компанії.
США розглядає не тільки економічні, а й технологічні санкції проти РФ, у разі вторгнення на територію України – ЗМІ
Співрозмовник РБК на комп’ютерному ринку погоджується з твердженням, що в будь-яких електронних продуктах “використовуються рішення із США”. Ефект від можливих санкцій він оцінив як фактичне припинення поставок чіпів і обладнання в Росію.
Як відомо, у ніч на 22 січня в аеропорт Києва прибула перша партія оборонної допомоги (летальної зброї) зі Сполучених Штатів. Це перша з кількох партій з нового пакету безпекової допомоги Збройним силам України на суму 200 мільйонів доларів США.
Нагадаємо, у міністерствах оборони Естонії, Латвії й Литви підтвердили виділення Україні партії зброї після отримання дозволу від США. Там зазначили, що постачання озброєнь почнеться найближчим часом.
Раніше британські військово-транспортні літаки C-17A Globemaster III здійснили сьомий рейс з черговою партією гранатометів NLAW для України.
Як відомо, працівники західних спецслужб мають у своєму розпорядженні дані, які свідчать про “високу ймовірність” нового російського вторгнення в Україну та дестабілізації ситуації біля кордону.
Зі свого боку очільник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов заявив, що в разі повномасштабного військового вторгнення Російської Федерації в Україну Збройні сили не зможуть втримати наступ без допомоги Заходу.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Росіяни ризикують залишитися без електроніки та чіпів – ЗМІ про наслідки потенційних санкцій США appeared first on Прямий.
Схожі новини
Трубіцину, Одарченку, Дмитруку та іншим корупціонерам влади – відкритий кордон, а Прокопіву з “ЄС” домашній арешт
Росіяни вбили трьох цивільних у Мирнограді на Донеччині
У Володимирській області РФ вибухнув один із найбільших арсеналів боєприпасів: що відомо