fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Епоха бідності не скінчилася: у Зеленського допускають введення продуктових карток в “Дії”

У 2022 році інфляція в сировинній продовольчій групі товарів може становити від 10% до 20%, що призведе до інфляційного стрибка до 8-10% і, своєю чергою, потребуватиме антикризових заходів.
Про це в коментарі виданню “Інтерфакс-Україна” заявив радник президента України Володимира Зеленського Олег Устенко.
Він переконує, що цьогоріч слід очікувати значно підвищення цін на продукти, що водночас може стати інфляційним шоком.

Ціни злетіли на все, а пенсія досі мізерна: харків’яни змушені економити на продуктах

“Базовий прогноз на 2022 рік, який мені видається найбільш реалістичним, – це збільшення цін на сировинну продовольчу групу (зерно, цукор, какао тощо) від 10% до 20%. Враховуючи, що продовольча група в українському споживчому кошику більше ніж вагома – майже 50%, таке збільшення цін може стати серйозним інфляційним шоком”, – заявив Устенко.
Радник президента впевнений, що навіть у 2023 році зростання інфляції стоятиме на порядку денному для української влади.
“В нашому випадку 20-відсотковий ціновий шок за продовольчою сировинною групою може призвести до інфляційного стрибка від 8% до 10%”, – зазначив він.
Устенко пояснив, що як антикризові заходи можуть розглядатися різні доплати незахищеним верствам населення, зокрема виплати за аналогією з програмою “єПідтримка”, в рамках якої вакциновані українці можуть отримати 1 тис. грн і витратити її на конкретні цілі.
“В Офісі президента позиція більше ніж чітка: передусім мають отримати підтримку найбільш вразливі та незахищені верстви населення”, – запевняє радник президента.

Це можуть бути і додаткові виплати для компенсації зростання цін, і запровадження food stamp (продуктові картки – ред.)у системі “Дія” – так званих “продуктових чеків”, як це практикується в США. Але це антикризові заходи, які можуть упроваджуватися в разі необхідності.

Олег Устенко. Радник президента України

За його словами, базовий сценарій зростання інфляції, який розглядає ОП, це інфляція на рівні 7% у 2022 році.
Довідка: “The food stamp program” –  програма видачі продуктових талонів – одна з федеральних програм допомоги жителям Сполучених Штатів Америки, які не мають доходів або мають низькі доходи. 
Нагадаємо, з листопада 2020 року по листопад 2021 року в Україні подорожчали всі продукти тваринного походження.

Не без “Великого будівництва”: журналіст перелічив 12 найбільших корупційних оборудок року в Україні

Крім того, до кінця 2021 року варто очікувати здорожчання хліба та виробів з борошна на 10-15%, попри рекордний врожай зерна.
До того ж з жовтня 2020 року по жовтень 2021 року в Україні подорожчали всі види алкогольної та тютюнової продукції.
Як відомо, за даними Державної служби статистики, в Україні значно подорожчали курятина, рис, цукор, молоко, гречка та свинина. Однак, на думку експертів, у найближчі кілька місяців зростання цін може вповільнитися.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Епоха бідності не скінчилася: у Зеленського допускають введення продуктових карток в “Дії” appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією