fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Писала дисертацію у Татарова: що відомо про суддю Бортницьку

Суддя Печерського районного  суду міста Києва Віта Бортницька, яка наклала незаконний арешт на майно Порошенка, писала дисертацію під керівництвом заступника керівника Офісу президента Олега Татарова.
Про це повідомляє Громадське.
У 2019 році Громадська рада доброчесності (ГРД) оприлюднила висновок про невідповідність Віти Бортницької критеріям доброчесності та професійної етики. Члени Ради дійшли висновку, що суддя, зокрема, “допускала дії або ухвалювала рішення, обумовлені політичними мотивами, корпоративною солідарністю, маніпулюючи обставинами чи законодавством, або мала економічну, корупційну чи іншу особисту зацікавленість в ухваленні/ певного рішення”.

Портновсько-татаровська школа та папірець без підпису: адвокат розповів, на чому ґрунтується підозра Порошенку

Серед іншого ГРД звинуватила Бортницьку в тому, що вона не перебуваючи на робочому місці, ухвалювала судові рішення, а також вказала на незадекларовані грошові активи судді.
Олег Татаров, який в Офісі президента курує правоохоронний блок, з 2011 року був заступником начальника головного слідчого управління Міністерства внутрішніх справ, яке очолював нині підозрюваний у злочинах проти людяності під час подій Революції Гідності Віталій Захарченко.
Татаров відстоював позицію тогочасного МВС щодо затримань і арештів десятків учасників Революції Гідності, заявляв, що міліція не застосовувала сили та спецзасоби, переконував міжнародних партнерів, що майданівці “самі себе стріляють і нападають на співробітників спецпідрозділу “Беркут”. Також він запевняв, що дехто із загиблих мітингувальників мав поранення в потилицю, що начебто може свідчити про те, що стріляли в них люди, які були поруч — а не міліціонери.
У розпал протестів тодішній президент Віктор Янукович нагородив Татарова званням “заслуженого юриста України”. Подання щодо нагородження Татарова робив Віталій Захарченко. У листі йшлося про те, що Татаров заслуговує на таке звання за “вагомий внесок у справу розбудови правової держави, боротьби зі злочинністю, умілу організацію роботи підрозділів внутрішніх справ із забезпечення захисту прав і свобод громадян, правопорядку”. Відповідне звання Татаров отримав указом Януковича від 22 січня 2014 року.

Не дамо демонтувати демократію: заява “Європейської Солідарності” щодо незаконного рішення суду щодо Порошенка

З 2015 року Татаров почав займатися адвокатською практикою. В ході своєї адвокатської кар’єри Татаров захищав кількох одіозних клієнтів.
Зокрема, Олег Татаров був адвокатом підозрюваного у державній зраді ексголови Апеляційного суду АР Крим Валерія Чорнобука, який “передав” судову систему автономії російським окупантам, агітуючи до зради присяги суддів та читаючи їм лекції із законодавства РФ. Останнього затримали 3 листопада 2018 року у Києві після того, як він пів року був у розшуку.

Самовбивчий для Зеленського та вбивчий для держави крок — Кендзьор про політичне переслідування Порошенка

Під час призначення Валерія Чорнобука в Криму на посаду голови Апеляційного суду ЗМІ називали його креатурою Андрія Портнова. Чорнобук був під вартою на той момент, коли на виборах переміг Володимир Зеленський, і стало можливим повернення Андрія Портнова в Україну. Вже за місяць Валерія Чорнобука звільнили з-під варти через те, що нібито довели, що він досі має статус судді, хоча Верховна Рада України позбавила його цього статусу.
Олег Татаров тоді був захисником Валерія Чорнобука. Головуючою суддею у справі Валерія Чорнобука є Віта Бортницька, яка у 2020 році захистила кандидатську дисертацію під науковим керівництвом Олега Татарова.
Як адвокат Татаров представляв інтереси й самого Андрія Портнова.
У квітні 2020-го року, коли з’явилася інформація про наміри призначити Татарова заступником керівника Офісу президента, “Ініціативна група постраждалих/поранених на Майдані” закликала президента Володимира Зеленського не робити цього. Однак через три місяці Зеленський підписав Указ про призначення Татарова в ОП. Сам президент, коментуючи призначення Татарова зазначив, що “головне, щоб людина була чесна”.
Як відомо, Печерський районний суд Києва арештував майно п’ятого президента України, лідера “Європейської Солідарності” Петра Порошенка.
Співголова фракції “Європейської Солідарності” Ірина Геращенко розцінює це як “політичні репресії проти опозиції і її лідера, вибіркове правосуддя, залякування і тиск”.
Нагадаємо, Петро Порошенко прокоментував чергову сфальсифіковану підозру. За його словами, замість того, щоб об’єднатися і спільно протистояти загрозі російського вторгнення, Офіс президента продукує новий серіал “про державну зраду”, мета якого – втримати обвал рейтингу влади.
Раніше секретар РНБО у 2014-2019 роках, керівник Центрального штабу “ЄС” Олександр Турчинов заявив, що чергова сфабрикована за вказівкою Зеленського справа проти п’ятого президента, лідера партії “Європейська Солідарність” Петра Порошенка перетвориться на фарс, так само як і всі попередні.
Народний депутат від фракції “Європейської солідарності” Ростислав Павленко погодився зі словами Олександра Турчинова та заявив, що справа проти п’ятого президента України Петра Порошенка розсиплеться, як усі попередні, та підкреслив, що це просто відвертання уваги від реальних проблем.
Крім того, народний депутат від фракції “Голосу”, член Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки Сергій Рахманін зазначив, що оголошення підозри — це реакція на зменшення відстані між Зеленським та Порошенком у президентському рейтингу.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
 
 
The post Писала дисертацію у Татарова: що відомо про суддю Бортницьку appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією