fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Чому пінгвіни ходять до океану гуртом: відповідь науковця

Українські полярники часто бачать, як пінгвіни організовано “маршують” до океану, щоб поласувати нектонними рачками. Вони це роблять гуртом, щоб зменшити загрозу з боку хижаків.
Про це повідомив біолог Національного антарктичного наукового центру Артем Джулаюн.
“У воді на пінгвінів чатують хижаки: частіше морські леопарди, рідше косатки. Якщо кинутися за їжею гуртом, то ризик для кожного птаха менше, ніж якщо вони будуть харчуватися поодинці. Адже поки леопард вхопить когось одного, інші спокійно поїдять крилю”, — ідеться в дописі у Facebook.
В Антарктиді біля станції “Академік Вернадський” помітили скупчення пінгвінів

Як зазначають, пінгвіни можуть підштовхувати одне одного стрибнути першим у воду, адже жертвою стає, як правило, перший “сміливець”. Тому тварини можуть тупцювати на березі протягом пів години. Коли ж найхоробріший пірне у воду, за ним кинуться всі інші.
“Цікаво, що у воді пінгвіни часто намагаються врятувати свого товариша, який потрапив до пащі леопарда. Для цього вони починають “навертати” кола біля хижака, щоб він розчепив щелепу, прагнучи захопити ще одну здобич”, — зазначили в пресцентрі.

Раніше на українській антарктичній станції “Академік Вернадський” випала рекордна кількість снігу — 262 сантиметри. Унаслідок цього стирчали лише голови пінгвінів, які висиджують яйця в низовинах.
Нагадаємо, з поточною швидкістю викидів вуглецю до 2100 року може зникнути 98% колоній імператорських пінгвінів.
Як відомо, в Антарктиді відкрили нову рослину, яка вижила завдяки пінгвінам. Темно-зелений мох росте в місцях, де було скупчення пінгвінів, у фекаліях яких достатня кількість азоту.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Чому пінгвіни ходять до океану гуртом: відповідь науковця appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією