Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) схвалила зміну тарифів для 45 водоканалів. Нові тарифи почнуть діяти з 1 січня 2022 року.
Про це йдеться у рішенні НКРЕКП.
Згідно з документом найбільші тарифи встановлені для побутових клієнтів КП “Облводоканал” (Запоріжжя) – 54,63 гривні (без ПДВ) за 1 кубометр водоспоживання цілому (централізоване водопостачання та централізоване водовідведення).
З наступного року в Україні зростуть тарифи на доставку газу
Крім того, високі тарифи встановлені для клієнтів КП “Уманьводоканал” – 47,92 гривні за 1 кубометр та КП “Бердянськводоканал” – 47,56 гривні.
До того ж у Києві тарифи зростуть на 20% більш як 25,32 гривні (без ПВД) за 1 кубометр (30,38 гривні з ПВДВ). З них:
– централізоване водопостачання 16,164 грн/кубометр з ПДВ;
– централізоване водовідведення 14,22 грн/ кубометр з ПДВ.
Помітно зростуть ціни й у інших містах, наприклад Тернопільводоканал” – тарифи зростуть на 22%, до 36,67 грн за куб; , у “Дніпроводоканал” – підвищення сягне 24%, до 31,356 грн за куб.
Загалом тарифи підвищено для клієнтів 45 постачальників. Вибирати водоканал самостійно українці не можуть, тому зростання цін буде неминучим для тих, чиї постачальники потрапили до списку. Як пояснюють у НКРЕКП, рішення підвищити тарифи ухвалили через цілу низку факторів. Наприклад, для водоканалів підвищили тарифи на електроенергію, а також більше доводиться витрачати на теплоенергію.
Продукти, пальне і не тільки: за рік в Україні значно зросли ціни
Для технологічних потреб водоканалам необхідно використовувати газ, ціна якого значно зросла. Крім того, співробітникам індексують зарплати, зростають витрати на ремонтні роботи, амортизацію.
Зазначимо, що в одному місті може бути кілька тарифів на воду – залежно від постачальника. У кожного підприємства своя структура витрат, вона залежить від кількості споживачів, і від наявності кредитів, і від стану мереж.
Нагадаємо, Кабінет Міністрів України вніс зміни до карантинної постанови від 9 грудня 2020 року № 1236. “Нафтогаз” буде зобов’язаний продавати газ компаніям-постачальникам для населення до кінця опалювального сезону.
Водночас у Міністерстві економіки прогнозують, що у 2022 році суттєво зростуть тарифи на газ, електроенергію, гарячу воду та опалення, а рівень інфляції становитиме 8%
До слова, Зеленський не виконав передвиборчих обіцянок щодо зниження тарифів. Як порівняти з червнем 2020 року, деякі комунальні тарифи в Україні подорожчали втричі.
Крім того, з 1 грудня ціни на блакитне паливо коливатимуться від 7,79 гривні до 13,5 гривень за кубометр газу для населення
До того ж з жовтня 2020 року по жовтень 2021 року в Україні подорожчали всі види алкогольної та тютюнової продукції.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post У новий рік з підвищеними тарифами: скільки потрібно платити за воду з 1 січня appeared first on Прямий.
Схожі новини
Ворог найбільше атакував на Новопавлівському напрямку, на Куп’янському та Лиманському штурмів не було – Генштаб
Порошенко на східному фронті: екскаватори це теж зброя
Водійське посвідчення в країнах ЄС: способи отримання