З 16 січня 2022 року всі загальноукраїнські та регіональні друковані ЗМІ в Україні мають видаватися державною мовою незалежно від того, чи публікується одночасно версія якоюсь іншою мовою, включно з російською.
Про це повідомили у Державному комітеті телебачення та радіомовлення України.
Водночас у повідомленні пресслужбі відомства зазначено, що для друкованих засобів масової інформації, у яких у свідоцтві про реєстрацію записано місцеву сферу розповсюдження, вимога про мову видання починає діяти з 16 липня 2024 року.
“Відповідно до закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної” друковані засоби масової інформації можуть видаватися іншими, ніж державна, мовами (зокрема, російською) за умови, що одночасно з відповідним накладом видання іноземною мовою видається тираж цього видання на державному. Наклад українською мовою має бути виготовлений, і обов’язкові примірники мають бути надіслані відповідно до законодавства, навіть якщо, крім обов’язкових примірників, більше жоден екземпляр українською не вдасться розповсюдити”, – йдеться в повідомленні.
Зазначено, що розповсюдження за передплатою друкованих видань російською допускається за умови забезпечення з боку їхніх засновників (співзасновників) можливості передплати в Україні такого самого видання державною мовою. У місці розповсюдження друкованого видання російською мовою розповсюджується такий засіб масової інформації державною, незалежно від цього, чи відбувається розповсюдження на платній основі чи на безоплатній, включно з безоплатним роздаванням.
Коли Україні потрібно мобілізуватися та об’єднуватися, Зеленський переслідує опозицію – реакція західних ЗМІ на підозру Порошенку
“Також не можна вносити в друковані видання інформацію іншою мовою, зокрема оголошення, рекламну інформацію тощо. Винятки згадано в ч. 5 ст. 25 закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”: під них підпадають англійська мова, офіційні мови Європейського Союзу, кримськотатарська, мови інших корінних народів України. Російська мова у цей перелік не потрапила”, – йдеться в повідомленні.
У Держкомтелерадіо наголошують, що за порушення мовних вимог штраф становить від 400 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (6,8-8,5 тис грн), а повторне протягом року вчинення порушення, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, тягне за собою накладення штрафу від 500 до 700 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8,5-11,9 тис. грн). Притягати порушників до адміністративної відповідальності Уповноважений із захисту державної мови зможе з 16 липня 2022 року.
Народний депутат від фракції “Європейської солідарності” Ростислав Павленко погодився зі словами Олександра Турчинова та заявив, що справа проти п’ятого президента України Петра Порошенка розсиплеться, як усі попередні, та підкреслив, що це просто відвертання уваги від реальних проблем.
Крім того, народний депутат від фракції “Голос”, член Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки Сергій Рахманін зазначив, що оголошення підозри — це реакція на зменшення відстані між Зеленським та Порошенком у президентському рейтингу.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post З січня 2022 року в Україні усі друковані ЗМІ повинні мати україномовну версію – Держкомтелерадіо appeared first on Прямий.
Схожі новини
У Пентагоні замінили всіх посадовців, які займалися питаннями співпраці з Україною: деталі
Україна та Албанія уклали угоду про довгострокову співпрацю: що вона передбачає
Make America great again: чи зможе Трамп виконати свої обіцянки