Заяви президента Володимира Зеленського для ЗМІ й в інтерв’ю про невдоволення західними партнерами дисонують з його лексиконом під час безпосередніх контактів зі світовими лідерами, яким він не висловив жодних конкретних претензій.
Про це йдеться в дослідженні від громадської організації “Європейський інститут”.
“Для політологів і психіатрів участь Володимира Зеленського у саміті Східного партнерства в Брюсселі дасть багато матеріалу для висновків та узагальнень. Зокрема, щодо психологічного портрета чинного глави держави. Адже багато що про характер людини говорить її поведінка щодо інших людей. А якщо ці люди — лідери великих європейських держав — тим більше”, — ідеться в статті.
Так, майже в кожному інтерв’ю для іноземних видань Зеленський скаржиться на західних партнерів України. Насамперед варто згадати критику колишньої канцлерки Німеччини Ангели Меркель у розмові з колишнім президентом США Дональдом Трампом.
Крім того, в інтерв’ю газеті La Repubblica Зеленський поскаржився на блокування закупівлі зброї з боку Німеччини, відсутність змін на Донбасі після перемовин Байдена й Путіна, страх європейських країн перед економічним потенціалом України.
В інтерв’ю Agence France-Presse, Reuters та Associated Press президент пожалівся на відсутність конкретики у відносинах із Заходом, його небажання розв’язати проблему України й несправедливі вимоги МВФ.
До того ж в інтерв’ю Axios і CNN Зеленський висловив невдоволення тим фактом, що Україна досі не в НАТО.
В інтерв’ю Frankfurter Allgemeine Zeitung президент заявив, що Німеччина могла б робити більше для України.
“По-перше, я хочу сказати, що Ангела Меркель багато зробила для України. Це правда. І я їй дуже вдячний як українець. Ми хочемо більшого, і я від неї чекав більшого, особливо в Нормандському форматі. Ми вдячні за те, що в нас є, але я знаю, що Німеччина може більше. Тому що те, що вони роблять для нас, вони роблять для себе. Чому вони цього не розуміють — я не знаю… Німеччина не надала нам з початку війни ніякої зброї, ніякої військової допомоги”, — сказав він.
Зовнішньополітичні ініціативи Зеленського із “замирення” Путіна видаються дивними — Чалий
Водночас під час саміту “Східного партнерства” в Брюсселі Зеленський не висловив жодних претензій європейським партнерам. Він обмежився загальними фразами.
За його словами, Україну підтримали всі країни-учасниці шостого саміту “Східного партнерства”.
Також він подякував президенту Франції Емманюелю Макрону й канцлеру Німеччини Олафу Шольцу за рішучу підтримку України.
Ще Зеленський зауважив, що “наша розмова сьогодні була ґрунтовна, дружня, дуже тепла та відкрита”.
“Зеленський у Брюсселі мав би вимагати негайного застосування санкцій щодо Росії. Натомість він повернувся до України без жодних конкретних результатів, ніби погоджуючись з позицією, що загроза з боку Росії не надто серйозна, а війська на кордоні з Україною — лише засіб тиску на Європу та США”, — підсумували в “Європейському інституті”.
Нагадаємо, що спостерігачі місії ОБСЄ на Донбасі виявили 235 одиниць військової техніки збройних формувань РФ. Зокрема, вони зафіксували “Гради”, розміщені з порушенням ліній відведення.
Як відомо, працівники західних спецслужб мають у своєму розпорядженні дані, які свідчать про “високу ймовірність” нового російського вторгнення в Україну та дестабілізації ситуації біля кордону.
Крім того, президент Литви Гітанас Науседа заявив, що є багато ознак, що свідчать про високу ймовірність нової російської агресії проти України, яка стане викликом не тільки для України, а й для всього Альянсу.
Водночас очільник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов заявив, що в разі повномасштабного військового вторгнення Російської Федерації в Україну Збройні сили не зможуть втримати наступ без допомоги Заходу.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post З саміту “Східного партнерства” Зеленський повернувся без жодних конкретних результатів — дослідження appeared first on Прямий.
Схожі новини
На ринку “Шувар” у Львові впала ціна на картоплю
У Пентагоні замінили всіх посадовців, які займалися питаннями співпраці з Україною: деталі
Україна та Албанія уклали угоду про довгострокову співпрацю: що вона передбачає