Верховна Рада врегулювала питання трансплантації органів людини. За відповідний законопроєкт №5831 проголосували 305 народних депутатів.
За інформацією на сайті Верховної Ради закон удосконалив окремі положення чинного Закону України “Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині”. Він врегулював перехід з 1 січня 2024 року на фінансування лікування методом трансплантації за програмою медичних гарантій для забезпечення подальшого розвитку цього напряму медичної допомоги в Україні.
Документ зокрема, уточнює термінологію та основні принципи трансплантації, уповноважує Міністерство охорони здоров’я затверджувати умови і порядок вилучення, зберігання, тестування, обробки і використання окремих анатомічних матеріалів. Також розширили коло осіб, уповноважених законом на ухвалення рішення щодо порядку проведення вилучення анатомічних матеріалів, вибору реципієнта, проведення трансплантації та здійснення діяльності, пов’язаної з трансплантацією.
У документі також йдеться про можливість в електронному вигляді оформляти згоду на використання органів після смерті.
“Згода або незгода особи на посмертне донорство, заява про відкликання наданої раніше такої згоди або незгоди подаються у письмовій або електронній формі за підписом особи, яка висловлює своє волевиявлення, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Такі правочини не потребують нотаріального посвідчення чи засвідчення справжності підпису зазначеної особи нотаріусом”, — йдеться у документі.
Відомості щодо наданих особою згоди або незгоди на посмертне донорство, письмової заяви про відкликання наданої раніше такої згоди або незгоди вносяться до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації органів та тканин у порядку, визначеному законодавством.
У Британії чоловіку пересадять надруковане на 3D принтері око
Закон також уточнив окремі положення процедури надання згоди на донорство. У тому числі автори вилучили положення щодо можливості призначення особою свого повноважного представника для надання згоди на посмертне донорство після її смерті.
Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Раніше в Україні вперше провели посмертну пересадку печінки. Доноркою стала 40-річна жінка, в якої консиліум лікарів встановив смерть мозку. Родичі покійної дозволили провести пересадку печінки, серця та нирок.
Нагадаємо, українські лікарі вперше здійснили пересадку нирки трирічній дитині. Влітку в неї раптово розвинулася гостра ниркова недостатність. Перитонеальний діаліз був неефективним, її показники були завищені в кілька разів.
До слова, в Україні 5 тисяч людей щороку потребують трансплантації органів. Про це в ефірі “Прямого” розповіла засновниця громадської організації “Всеукраїнська платформа донорства “IDONOR” Ірина Заславець.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Дати згоду на посмертне донорство можна через “Дію” appeared first on Прямий.
Схожі новини
На ринку “Шувар” у Львові впала ціна на картоплю
У Пентагоні замінили всіх посадовців, які займалися питаннями співпраці з Україною: деталі
Україна та Албанія уклали угоду про довгострокову співпрацю: що вона передбачає