На тлі ймовірного військового вторгнення Російської Федерації в Україну у Києві розпочали перевірку бомбосховищ і підготовку навчань з оповіщенням населення.
Про це заявив заступник голови Київської міськдержадміністрації з муніципальної безпеки Андрій Крищенко, повідомляє видання “Бабель“.
Він розповів, що наразі значна частина бомбосховищ перебувають у приватній власності.
Росія стягує військову техніку та озброєння до кордонів України — Міноборони
“Почнемо з бомбосховищ. Це старі, ще радянські конструкції, які переважно були на якихось великих підприємствах. Там є інфраструктура, вони добре укріплені та розраховані на велику кількість людей. Такі обʼєкти ми перевірили. Багато з них, на жаль, у приватній власності”, – пояснив Крищенко.
За його словами, наразі триває ремонт інфраструктури після чого вони перейдуть у власність міста.
“Наш департамент безпеки та районні адміністрації видавали розпорядження, щоб упорядкувати їх. Частину відремонтували, щодо решти є питання. Минулого тижня ми обговорювали питання, що частину цих приміщень хочуть передати місту, але їхній стан незадовільний. Місто в такому вигляді їх взяти не може — спочатку треба впорядкувати”, – розповів Крищенко.
За його словами, ще є обʼєкти подвійного призначення — їх понад 4 тисячі. Це підвали, підземні паркінги, підвальні магазинчики тощо.
“Багато з них перебувають у комунальній власності та в разі тривоги готові прийняти людей. Зараз ми проводитимемо розʼяснювальну роботу, щоб люди розуміли, що потрібно робити під час сигналу тривоги”, – пояснив заступник голови Київської міськдержадміністрації.
Терористи на Донбасі стягують військову техніку: ОБСЄ зафіксувала “Гради”
Коментуючи ситуацію з замкнутими бомбосховищами, зокрема підвалами будинків, Крищенко наголосив, що їх перевірять, але жителям таких будинків потрібно подати заявку.
“КМДА бере на себе відповідальність за бомбосховища та приміщення подвійного призначення. Якщо у вашому будинку є такий підвал і він закритий, треба написати заявку до вашого ЖЕКу або ОСББ, потім це приміщення обстежує комісія, зокрема з представниками КМДА”, – зазначив він.
“Якщо воно придатне для використання як укриття, його промаркують, і люди знатимуть, що там можна ховатися. Про ключі треба буде домовлятися вже з керуючою компанією. Увесь алгоритм буде на сайті з понеділка. Щодо підвальних магазинів алгоритм такий самий”, – запевнив Крищенко.
Крім того, за його словами, навчання із сиреною розпочнуться з наступного тижня — як інформаційна кампанія.
“Є засоби попередження, є сирени, є оповіщення. На сайті Держслужби з надзвичайних ситуацій повністю розписаний весь алгоритм. Ми зараз проводитимемо інформаційну кампанію”, – зауважив заступник голови Київської міськдержадміністрації з муніципальної безпеки Андрій Крищенко.
У Литві заявили про високу ймовірність вторгнення Росії в Україну
“З наступного тижня розпочнемо інформаційну кампанію, щоб люди не лякалися, коли їх (сирени – ред.) почують. А за кілька тижнів уже включатимемо сирени і будемо проводити навчання, щоб люди без паніки розуміли, що робити”, – пояснив Крищенко.
Нагадаємо, що Російська Федерація вимагає офіційного відкликання обіцянки НАТО про вступ України до складу Альянсу під час саміту в Бухаресті 2008 року.
Раніше президент США Джо Байден запевнив, що вступ до Північноатлантичного альянсу є виключно питанням України та країн-членів НАТО.
Як відомо, працівники західних спецслужб мають у своєму розпорядженні дані, які свідчать про “високу ймовірність” нового російського вторгнення в Україну та дестабілізації ситуації біля кордону.
Водночас очільник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов заявив, що у разі повномасштабного військового вторгнення Російської Федерації в Україну Збройні сили не зможуть втримати наступ, без допомоги Заходу.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post На тлі загрози вторгнення РФ: у Києві перевіряють бомбосховища і готують навчання з сиренами appeared first on Прямий.
Схожі новини
Україна та Франція можуть започаткувати спільне виробництво зброї: про яке озброєння йде мова
В Україні відновили роботу державних реєстрів після масштабної кібератаки: що змінилося
Важкий вибір Трампа: як криза нерухомості спонукатиме Путіна до суттєвих поступок