За підсумками 2021 року Україна у міжнародному рейтингу свободи преси від організації “Репортери без кордонів” опустилася на одне місце у цьому році, у порівнянні з минулим.
Так, Україна посіла 97 з 180 місць. За повідомленням RSF, в Україні існують диверсифіковані медіа, а з 2014 року українська влада прийняла низку важливих реформ для покращення роботи преси. Проте, надбання цих реформ описується, як “вразливе”. Також підкреслюється, що більшість ЗМІ у країні залишаються під олігархічним впливом.
Національна спілка журналістів України закликала Нацполіцію припинити тиск на свободу слова
Окремо наголошується, що відсутність результатів розслідування вбивств журналістів Павла Шеремета, Георгія Гонгадзе та Вадима Комарова сприяє застосуванню насильства щодо журналістів.
До того ж наявність на території України окупованих територій із неможливістю безпечного перебування там журналістів також враховано як негативний фактор, який впливає на позиції країни в рейтингу. Крім цього, на свободу преси негативно впливають інформаційна війна з Росією та пандемія коронавірусу (поширення фейків).
Зауважимо, що східні сусіди України, якими керують авторитарні режими, займають 150 (Росія) та 158 (Білорусь) місця. Натомість лідерами рейтингу досі залишаються країни Скандинавії – Норвегія, Швеція, Фінляндія та Данія.
Нагадаємо, що експерти “Європейського інституту” наголошують, що останнім часом збільшився тиск на журналістів, які висвітлюють не лише приємні події для влади. Їм перешкоджають знімати матеріали, позбавляють акредитації або ставлять ультиматуми щодо гостей. Однак президент України Володимир Зеленський жодним чином не реагує на такі дії, а навпаки, виправдовує такі порушення свободи слова.
Як відомо, через рішення Офісу президента України відмовити незалежним від Банкової ЗМІ в акредитації на пресмарафон глави держави Володимира Зеленського журналісти вирішили вийти на протест проти гібридної цензури чинної влади.
В Україні знову повертається цензура — Турчинов заявив, що влада перебирає найгірші прояви режиму Януковича
Слід зауважити, що 12 жовтня у Києві почався саміт “Україна – ЄС”, однак журналістів “Прямого” не допустили на цей захід.
Крім того, 5 жовтня “Прямий” також не акредитували на зустріч президента України Володимира Зеленського з президентом Ізраїля Іцхака Герцоґа.
Раніше у посольстві США засудили відмову в акредитації журналістам “Прямого”.
До того ж телеканалу “Прямий” відмовили в акредитації на зустріч Володимира Зеленського та Ангели Меркель, а також на заходи за участі президента України і держсекретаря США.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post За рік Україна опустилися у рейтингу свободи преси appeared first on Прямий.
Схожі новини
США вигадали нову схему фінансування України за рахунок заморожених російських активів: у ЗМІ дізнались подробиці
Чи повинні військовозобов’язані реєструватися в електронному кабінеті: пояснення Міноборони
США попередили Ізраїль про можливу атаку з боку Ірану