Профільне військове видання Defense Express стверджує, що минулого тижня у Києві пройшов черговий етап переговорів між представниками Міністерства оборони України та компанії MBDA, яка є розробником та виробником ракет MICA.
За інформацією видання, Україна збирається закупити комплекс ПВО з ракетами виробництва компанії для встановлення на корвети класу Ada, які замовила у Туреччини.
Встановлення зенітно-ракетних комплексів та налагодження їхньої роботи буде відбуватись на території України, куди Туреччина має поставити “порожні” корпуси корветів.
Разом з тим точно невідомо, про які саме ракети з асортименту MBDA йде мова – про ракети MICA, які вже виготовляються, чи про більш сучасні MICA NG, серійне виробництво яких почнеться через кілька років. Тому розглянемо обидва варіанти.
MICA – це французька ракета для ураження високоманеврених цілей на малій та середній дистанції (Missile d’Interception de Combat et d’Autodéfense – дослівно з французької: Ракета Перехоплення і Самооборони).
Взагалі, під брендом MICA випускається декілька різновидів ракет з двома різними головками самонаведення: інфрачервоною та активною радіолокаційною. Вони є основою зенітно-ракетного комплексу VL MICA.
ЗРК VL MICA розробили для кораблів невеликого тоннажу, таких як корвети та фрегати ближньої морської зони. Ним оснащені близько 40 кораблів ВМС Франції, а також кораблі Греції, Катару, Тайваню і ОАЕ.
Цей ЗРК дозволяє вести вогонь по повітряних цілях з пускових установок з землі, кораблів, колісної чи гусеничної бронетехніки. Пускова установка оснащується підвісною панеллю, що забезпечує підвіску від 8 до 16 ракет.
Ракети запускають по вертикальній траєкторії, що значно скорочує область непрострілюваного простору над вогневою позицією, а аеродинамічні якості ракети дозволяють їй швидко вийти з вертикального набору висоти на горизонтальну або похилу траєкторію перехоплення.
Можливості зенітної версії ракети MICA дозволяють знищувати цілі на відстані до 20 км і на висоті до 9 км. Швидкості та маневреності ракети достатньо для знищення цілей, які рухаються зі швидкістю до 3 Махів (3672 км/год), що дозволяє перехоплювати також і надзвукові ракети.
Також комплекс призначений для перехоплення крилатих ракет, які летять у лічених метрах над водою.
Схожі новини
Повітряні сили вночі на Харківщині знищили 10 “шахедів”
Подорожчання помідорів в Україні різко пішло на спад
“Залізний полігон”: у ЗСУ ініціювали новий проєкт для підтримки українських виробників зброї